26. 05. 2022

Opava dřela, titul ale bere Nymburk

Čtvrté finále basketbalové Kooperativa NBL se stalo kořistí Nymburku. Slezané opět před vyprodanou halou dřeli. Bohužel tentokrát výhru bral favorit.

Středočeši vyhráli 87:65. Opava stejně jako v neděli vstoupila do utkání s velkou energii. Díky čtyřem bodům Gniadka, trojce Šiřiny, dvěma šestkám Slavíka vedla 9:0. Středočeši se prosadili až po třech minutách hry, a to zásluhou Hrubana. Kříž čtyřmi body v řadě stáhl opavské vedení na pět bodů – 11:6 a když ztrátu Šiřiny potrestal Hruban, vzal si domácí kouč Petr Czudek time. Domácí měli poté střelecký výpadek a Ross díky třem šestkám vyrovnal na 11:11. Pak si vzal slovo Kouřil, vzápětí proměnil dvě šestky Markusson a bylo to 17:13. První čtvrtinu vyhráli domácí 19:16.

V začátku druhé čtvrtiny se Opava blýskla dvěma trojkami. Jednu si zapsal sváteční střelec z této distance Markusson – 25:20. V 15. minutě byla k vidění další trojka z dílny Jakuba Šiřiny – 28:20. Z dálky umí ale i Ross a když s nájezdu skóroval Harding, bylo to 28:27. Vzápětí už favorit díky Hrubanovi vedl – 28:29. Hosté utekli o pár chvilek na pět bodů. Nakonec to bylo o šest, Hruban se totiž trefil s klaksonem – 36:42.

V úvodu druhého poločasu si hosté udržovali šestibodový náskok. Bohužel po trojce Hrubana to bylo už o devět – 41:50. Nymburk si vedení hlídal a dokráčel k třetímu vítězství a tím i k mistrovskému titulu.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 65:87 (19:16, 36:42, 50:62)

Body: Markusson 16, Šiřina 11, Slavík 11, Gniadek 7, Jurečka 5, Kvapil 5, Štěpánek 4, Kouřil 4, Zbránek 2 - Hruban 27, Harding 23, Ross 16, Kříž 8, Kovář 8, Routt 3, Benda 2.

Rozhodčí: Matějek, Hruša, Kučírek. TH: 16/18:7/12. Trojky: 9/26:8/29. Doskoky: 33:39. Fauly: 19:22. Diváci: 3035. Konečný stav série: 1:3.