• Novinky
  • Opava druhý zápas nezvládla, rozhodla pekelná střelba soupeře z dálky

18. 04. 2022

Opava druhý zápas nezvládla, rozhodla pekelná střelba soupeře z dálky

Druhý čtvrtfinálový zápas s pražským USK opavským basketbalistům nevyšel. Pražané těžili z dobré střelby z dálky a nakonec vyhráli 99:96.

Opava nastoupila do zápasu bez zraněného Klečky a hned z prvního útoku inkasovala. První body na opavské straně zapsal Šiřina, který šel do nájezdu. Této akci ale předcházel úspěšný obranný blok Markussona. Sovám to v úvodu utkání padalo z dálky a i díky trojkám Fuksy a Farského držely vyrovnaný stav. První trojkový pokus si na domácí straně zapsal Švandrlík. Po zakončení Fuksy zpod koše svítil na ukazateli skóre stav 12:14. Necelých pět minut před koncem první čtvrtiny se z perimetru trefil West – 14:19. Další trojku Pražanů zapsal Vlk, kterého brzy napodobil Švec – 14:25. První čtvrtinu nakonec Opavští prohráli 22:31.

Ve druhé čtvrtině to dál padalo Pražanům z dálky. Trojku dával Fuksa a po dalším úspěšném pokusu, prohrávali Opavští 24:36 a domácí kouč Petr Czudek si vzal time. Opavským to ale dál nešlo podle představ. Po dalším nepovedeném útoku zakončoval z brejku Fuksa – 26:39. Opavští se díky Šiřinovi s Kouřilem přiblížili na sedm bodů. Jenomže vzápětí vykouzlil další trojku Švec. Odpověď přišla taky z dálky. A z rukou Kouřila a Šiřiny – 38:42. V poločase vedli Vysokoškoláci 50:42.

Druhý poločas zahájil trojkou Mangas a když dal další trojku Fuksa, vedli hosté 57:42. Favorit se ale do kolen nešel. Udělal šest bodů v řadě a hosté si vzali time. Jenomže skórovala Opava. Z trojky se trefil Slavík, bohužel USK kontroval stejným obnosem, a to zásluhou Štěrby. Ovšem trojka přišla vzápětí na druhé straně, trefil se Gumbs. Opavské v rozjezdu přibrzdil trojkou Vlk – 58:65. Po další trojce Vlka to bylo 64:75.

První body čtvrté čtvrtiny zapsal z šestek Zbránek. Gniadek už snižoval na rozdíl pěti bodů. Opava byla zpátky ve hře a probudili se i diváci. Šest minut před koncem normální hrací doby šel na šestky Šiřina, proměnil obě – 80:82. Na druhé straně dal trojku Švec a po další dálkové ráně Westa, vedli hosté o šest. Opava se znovu přiblížila a drama gradovalo. Po trojce Zbránka to bylo 90:92. Jenomže to bylo vše. Hosté si vítězství vzít nenechali.

BK Opava - USK Praha 96:99 (22:31, 42:50, 68:77)

Body: Šiřina 30, Markusson 24, Zbránek 10, Kouřil 9, Slavík 8, Kvapil 5, Gniadek 4, Švandrlík 3, Gumbs 3 - Mangas 25, Štěrba 17, West 14, Vlk 14, Fuxa 13, Švec 9, Farský 5, Macháč 2.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Scholze. TH: 20/26:22/32. Trojky: 6:17. Doskoky: 40:29. Fauly: 30:24. Diváci: 1479. Stav série: 1:1.