08. 12. 2021

Opava drží domácí neporazitelnost

V dohrávce patnáctého kola nejvyšší basketbalové soutěže hostila Opava Brno. Slezané utkání prakticky rozhodli už v prvním poločase.

Nakonec vyhráli 86:64 a drží domácí neporazitelnost. Středeční zápas odstartovala trojka Klečky, Brno ale rychle výsledek otočilo. Körner proměnil obě šestky, Půlpan z trojkové hranice výsledek otočil. Pak ale přišly opavské chvíle. Zbránek vrátil Opavským vedení zpět, ale utrpěl pod vlastním košem tvrdý úder a musel střídat.

Opavští během krátkého času šli do dvanáctibodového trháku. Ovšem stačila chvilka a Bálint s Půlpánem vrátili Brno na dostřel a Petr Czudek si vzal time. Do hry poslal hráče z lavičky a Slezané bodově odskočili. Necelé dvě minuty se čekalo na koš ve druhé desetiminutovce. Z perimetru se trefil Kouřil – 29:16. Opavský celek měl navrch a jeho vedení narůstalo. Po trojce Šiřiny vedl opavský tým už o dvacet bodů – 36:16. Domácí výběr nakonec v poločase vedl 47:22.

Po přestávce se žádné drama nekonalo. I když se hosté dotáhli na dvanáct bodů. Hostům ale brzy přistřihl křídla trojkou Jurečka. Opava v poklidu dokráčela k zaslouženému vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 86:64 (26:16, 47:22, 66:50)

Body: Klečka 18, Šiřina 14, Jurečka 13, Markusson 11, Kouřil 10, Švandrlík 8, Gniadek 6, Dragoun 4, Zbránek 2 - Madden 14, Bálint 11, Jansa 8, Půlpán 8, Puršl 6, Körner 6, Mickelson 4, Dáňa 4, Nečas 3. Rozhodčí: Kučírek, Kec, Jeřáb. TH: 6/6:22/30. Trojky: 12:4. Doskoky: 44:31. Fauly: 27:15. Diváci: 484.