• BK Opava
  • Novinky
  • Opava dvakrát padla v derby. S prací kluků jsem spokojen, řekl trenér Štěpánek

  05. 12. 2023

Opava dvakrát padla v derby. S prací kluků jsem spokojen, řekl trenér Štěpánek

Na horké půdě ostravské Nové huti se představili kluci z opavské třináctky. I když se snažili, na body to tentokrát nestačili. Svěřenci kouče Jiřího Štěpánka dvakrát prohráli.

„Tento víkend jsme jeli na horkou půdu NH (NH Moap). Po domácích zápasech (1:1) musím kluky obrovsky pochválit za jednu věc, a to přístup. Poprvé v jejich kariéře jsme nejeli na NH už s poraženeckou náladou. Věřili jsme si a i vstup jsme měli výborný. Bohužel druhá pětka již na první nenavázala a i přes veškeré snahy zápas skončil vyšší prohrou,“ komentoval první duel trenér Jiří Štěpánek.

 

NH Moap Ostrava – BK Opava U13 52:31

Body Opavy: Daněk 6, Gargoš 5, Páloci, Gürtler, Horák 4, Gronský 3, Machanec, Špinler 2, Drozd 1.

 

I do druhého zápasu vstoupila Opava dobře. „Po první porážce nikdo nesklopil hlavu. S menší změnou ve střídání jsme měli nádherný první poločas (41:30). Avšak malé uspokojení a zápas šel ihned do vyrovnání a víceméně jsme se tahali až do konce,“ rozebíral druhé utkání Jiří Štěpánek. „Očima trenéra jsem velmi spokojen, práce se nám vyplácí a kluci dělají pokroky. Očima člověka, který nemá rád nespravedlnost a pokrytectví mě mrzí, že NH hraje zápasy v deseti i méně lidech, spoléhá, že soupeřící trenér nebude blb a dovolí jim nehrát na pětky a ještě v kategorii U13 zdvojují až ztrojují. A pak se tváří jako mistři světa. Ale každý ať zhodnotí sám,“ zakončil své hodnocení trenér opavských třináctek.

 

NH Moap Ostrava – BK Opava U13 66:55

Body Opavy: Gargoš 12, Gronský 10, Bartošík 9, Daněk, Páloci 7, Machanec 6, Horák, Špinler 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.