14. 12. 2016

Opava hladce postupuje

Naši basketbalisté si poradili se svitavskými Tury a postoupili do 6. kola Českého poháru.

Naši basketbalisté si poradili se svitavskými Tury a postoupili do 6. kola Českého poháru. Zápas začali lépe hosté, ale jinak moc bodů nepadalo a po 6 minutách byl stav 7:7. Závěr čtvrtiny ale patřil Opavě, takže ke krátké pauze se šlo za stavu 16:11, když polovinu našich bodů dal Kuba Šiřina. Druhá čtvrtina měla obdobný průběh a v poločase tak měli naši k dobru bodů 10.

"Svitavy mají tým poskládaný hodně z cizinců, takže jsme čekali těžký zápas. První poločas podle toho vypadal, vedli jsme sice o 10 bodů, ale nevyvarovali jsme se hloupých ztrát a nechávali si dávat lehké koše," popsal první půli náš kapitán.

Ve třetí čtvrtině přdali opavští basketbalisté k náskoku dalších 5 bodů a poslední dějství již zcela ovládli, když jejich vedení se vyšplhalo až na 30 bodů. Opavě hodně pomohlo i 29 celkových ztrát Turů. Zápas se v podstatě už jen dohrával za ovací několika stovek věrných diváků. "Ve druhém poločase jsme ještě zkvalitnili obranu a dokráčeli k jasnému vítězství," dodal k dalšímu průběhu Jakub Šiřina.

BK Opava - Dekstone Tuři Svitavy 85:58 (16:11 41:31 61:46)
Body: Gniadek (trojky 7/5) 23, Šiřina 17, Cvek 12, Dragoun (7 doskoků) a Kvapil (7 doskoků) 8, Blažek 6, Kouřil 5, Zbránek 4, Klečka 2 - Vučica 14, Roseboro 12, Mickelson 11, Jelínek 9, Bašta 3, Bannister, Mays, Teplý a Vaňák 2, Špaček 1
Trojky: 35/13 - 14/3
Dvojky: 32/17 - 43/21
TH: 17/12 - 15/7
Chyby: 20 - 19
Doskoky: 35 - 35
Rozhodčí: Kurz, Nejezchleb, Kapaňa