• BK Opava
  • Novinky
  • Opava hostí Kolín. Soupeř je momentálně jeden velký otazník, řekl David Zach

  28. 02. 2024

Opava hostí Kolín. Soupeř je momentálně jeden velký otazník, řekl David Zach

Reprezentační přestávka končí a nejvyšší basketbalová soutěž zvedá opět svou oponu. Opavští basketbalisté se dnes představí na domácí palubovce. Na svěřence trenéra Petra Czudka čeká Kolín. Středočeši se zatím trápí, navíc mimo hru je klíčový muž sestavy Adam Číž.

„Kolín je momentálně jeden velký otazník. Nedaří se mu, prohráli řadu zápasů a prochází změnami. Adam Číž je dlouhodobě zraněný, vyměnili hráče. Trenér Predrag Benaček se stal nově i sportovním ředitelem, takže je vidět, že se tam opravdu míchají karty. Uvidíme, co se z toho umíchá a zda efekt přijde už nyní po repre pauze,“ řekl na úvod David Zach.

„Hráli nyní Alpe Adria cup s Olomouckem. Sice prohráli, mají ale herní praxi, což může být oproti nám výhodou,“ dodal asistent trenéra Petra Czudka. „Kolínská situace byla, ale neměla by být hlavním bodem naší pozornosti. My se chceme po reprezentační pauze vrátit v co nejlepší formě, ať už individuální nebo týmové, a ukázat svou sílu,“ podotkl David Zach.

Součástí opavského celku nadále zůstává Štěpán Pavelek. „Štěpán pokračuje s áčkem. Jeví se mi velmi dobře, všechno si sedlo, jak mělo. Vrátil se ze Snakes Ostrava, kde hrál velmi dobře. Přišel s pokorou, s tím, že by měl ambice se postupně propracovat do prvního týmu a čekat na příležitost,“ poznamenal David Zach. „Jeho šance přišla díky naší marodce. Je to ideální scénář. Hráč je pokorný, podává v béčku stabilní výkony a myslím si, že všechny překvapil. Všem ukázal, že není jen do počtu,“ přidal další postřeh mladý kouč.

Jak již bylo zmíněno, Kolín je velkou neznámou. „Možná přijdou s nějakými změnami ještě těsně před utkáním. My se ale soustředíme sami na sebe. Jsme favorité a tuto roli chceme potvrdit,“ zakončil David Zach. Zápas má začátek v 18 hodin, vstupenky můžete zakoupit na TICKETPORTALU, on-line přenos poběží na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.