• BK Opava
  • Novinky
  • Opava hostí Nymburk. Musíme zastavit rychlý protiútok soupeře, řekl Petr Czudek

  04. 04. 2024

Opava hostí Nymburk. Musíme zastavit rychlý protiútok soupeře, řekl Petr Czudek

Poslední domácí zápas před play-off čeká na opavské basketbalisty. Slezané ve čtvrtek hostí lídra soutěže z Nymburku. Týmu kouče Petra Czudka se zatím proti Středočechům v letošní sezoně nedaří. Třikrát s ním prohráli v lize a jednou v poháru. Rádi by tuto nepříznivou bilanci změnili.

„Čeká nás přeložené utkání s Nymburkem, které může rozhodnout o našem druhém místě,“ poznamenal opavský kouč Petr Czudek. „Zatím jsme na soupeře nenašli v letošní sezoně klíč,“ konstatoval zkušený trenér.

Středočeši letos české lize kralují, nicméně k poražení jsou. „Bude důležité se vyrovnat s jejich agresivitou. Děčín to ve dvou domácích zápasech dokázal a Nymburk porazil,“ upozornil Petr Czudek. Opavští naposledy na domácí palubovce porazili ústeckou Slunetu, když zvládli dramatickou koncovku. „Vždy, když se vyhraje zápas v koncovce, lépe se regeneruje. Navíc je stále o co hrát. Play-off se blíží, každý dobrý moment vám zvedne sebevědomí,“ podotkl Petr Czudek.

Nymburk těží hodně z rychlých protiútoků. „Hodně bodů dávají z rychlých protiútoků. Mají velkou kvalitu jak v útoku, tak obraně. Musíme si s tím poradit,“ zakončil trenér BK Opava.

Dnešní duel začíná v 18 hodin, vstupenky můžete zakoupit na TICKETPORTAlu, on-line přenos poběží na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.