• BK Opava
  • Novinky
  • Opava hostí Slavii. Sešívání opět s novým rozehrávačem

  09. 12. 2023

Opava hostí Slavii. Sešívání opět s novým rozehrávačem

Trápící se pražská Slavia se představí v sobotu na opavské palubovce. Sešívání se trápí, posledních šest zápasů v řadě prohráli a v tabulce se propadli na poslední příčku. O to více budou chtít v slezské metropoli zabrat.

„Slavia se zatím hledá. Během tohoto ročníku už potřetí vyměnili rozehrávače,“ začal o sobotním soupeři mluvit David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Tavares, který přišel v průběhu sezony, zamířil do druhé francouzské ligy. Jeho místo zaujal zkušený britský reprezentant Teddy Okereafor. Je mu jednatřicet let a zkušeností má na rozdávání. „Zatím se jeví velmi dobře. Každopádně se s týmem musí ještě sehrát,“ konstatoval opavský asistent. Slavia celkově sází na zahraniční hráče. Na její soupisce najdete i hráče z nejvyšší řecké soutěže. Je jím pětadvacetiletý Ioannis Agravanis, který hraje na pozici 3. „Slavia se opírá o zahraniční hráče. Její výkony půjdou nahoru, jen se musí sehrát,“ je si jistý David Zach.

Opava se bude muset prezentovat trpělivou hrou. „Jedině tak můžeme být úspěšní,“ zakončil David Zach. Dnešní duel v opavské hale má začátek v 17 hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.