06. 10. 2021

Opava i bez Gniadka porazila Jindřichův Hradec

Bez zraněného Martina Gniadka nastoupili opavští basketbalisté do utkání s Jindřichovým Hradcem. Slezané splnili roli favorita a zvítězili 95:71.

První minuty jasně ukázaly, kdo bude pánem opavské palubovky. Jihočeši šli sice do vedení, když se prosadil Steere. Následně si vzal slovo domácí kapitán Jakub Šiřina, který udělal šest bodů v řadě. Na ně odpověděl trojkou ještě Novotný, ovšem pak už dominovali Slezané. Stačilo jim pět minut, aby dostali do desetibodového vedení – 15:5, které navýšil brzy dvěma šestkami Slavík.

Dá se říci, že svůj první kontakt s míčem proměnil v trojku Jurečka. Po necelých šesti minutách si zapsal Šiřina desátý bod a vzápětí si řekl o střídání. Jihočeši v závěru první desetiminutovky přece jen trochu z opavského náskoku umazali.

Dění ve druhé čtvrtině odstartovali bodovými zápisy Kvapil s Welschem. Mezi střelce se zapsal také mladík Mička, který dostal od trenéra Czudka důvěru. Opava začala divákům servírovat zajímavé akce. Jako například v podání Markussona se Slavíkem. Po patnácti minutách vedl favorit 46:25.

Ve druhém poločase Opava dál dominovala. Nicméně, když snižoval Novotný na 64:46, vzal si opavský kouč Czudek time. Jihočeši byli dokonce ve třetí čtvrtině výsledkově lepší. Čtvrtou čtvrtinu vyhráli 24:18 a stav zápasu upravili na 71:59.

Ve čtvrté čtvrtině favorit znovu odskočil. Tým od rybníka Vajgaru to ale nezabalil. Po trojce Welsche to bylo "pouze" o dvanáct bodů. Opavští nakonec ale s přehledem vyhráli 95:71.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - GBA Fio banka Jindřichův Hradec 95:71 (26:19, 53:35, 71:59)

Body: Šiřina 22, Jurečka 18, Slavík 14, Markusson 13, Kouřil 10, Kvapil 7, Klečka 6, Švandrlík 3, Mička 2 - Faustka 14, Welsch 13, Steere 10, Gregory 10, Linhat 7, Dorn jr. 5, Ikegwuruka 5, Novotný 5, Borovka 2.

Rozhodčí: Hruša, Kurz, Zatloukal. TH: 11/14:7/13. Doskoky: 51:42. Fauly: 17:17. Diváci: 520.