30. 01. 2021

Opava i přes špatný začátek derby zvládla

Basketbalisté Opavy dokázali zvládnout sobotní derby s Ostravou.

Basketbalisté Opavy dokázali zvládnout sobotní derby s Ostravou. Po nepříliš oslnivém výkonu vyhráli 89:78.

Opava nezačala derby dobře, brzy prohrávala 0:9. Domácí se celou první čtvrtinu trápili, až v jejím závěru otočil Jurečka trojkou na 21:19, nicméně Pumprla vrátil svému týmu trojkou vedení. Poslední slovo měl ale úspěšným nájezdem domácí Bukovjan – 25:24.

Na začátku druhé čtvrtiny ještě Ostrava brnkala favoritovi na nervy. Poté, co Pumprla obral o balon Slavíka a snížil na 32:28, vzal si domácí kouč time. Obraz na palubovce se neměnil. Opavští místy působili unaveným dojmem a trápili se ve střelbě. Zlomem byla až trojka Páleníka a následný nájezd Šiřiny. Opavští šli do vedení 39:28. Poločas vyhráli o deset bodů.

Ve druhém poločase to nebylo ze strany opavského týmu stále ono, ale svému rivalovi toho na palubovce už tolik nedovolil. Opava začala navyšovat vedení, po trojce Švandrlíka svítil na ukazateli stav 53:37. Po třech hracích obdobích vedli domácí 65:49.

Ve čtvrté čtvrtině sice Opava vedla už o dvacet bodů, ale Nová huť dokázala z tohoto náskoku pár bodů stáhnout.

Názory trenérů a hráčů

Fotografie z utkání

BK Opava – NH Ostrava 89:78 (25:24, 44:33, 65:49)

Body: Šiřina 16, Švandrlík 15, Gniadek 14, Jurečka 11, Bukovjan, Slavík 8, Kvapil 7, Mička, Páleník 5 - Bohačík 23, Alleyn 16, Heinzl 13, Týml 10, Šmíd 8, Pumprla 6, Lukáč 2. Rozhodčí: Blahout, Pokorný, Jedlička. TH: 31/19:22/14. Trojky: 12:10. Doskoky: 34:38. Fauly: 23:24.