19. 04. 2023

Opava jasně porazila Slavii a postupuje

Třetí zápas předkola dopadl pro opavské basketbalisty velmi dobře. Slezané porazili pražskou Slavii 111:78. Favorit o postupu rozhodl už v první čtvrtině.

S velkou energii vstoupili opavští basketbalisté do rozhodujícího zápasu předkola proti pražské Slavii. Slezané rychle vedli. Švandrlík s Šiřinou zařídili vedení 5:0. Za hosty kontroval Jelínek. Byl to ale favorit, kdo diktoval tempo na palubovce. Pálil ze všech pozic. Po zakončení Slavíka svítil na ukazateli skóre stav 23:9.

Svěřenci trenéra Petra Czudka dál pokračovali ve velké jízdě. Slavík už zvyšoval na 27:9. A z dálky se prosadil po svém příchodu na palubovku Jurečka – 30:13. Brzy ho napodobil i Kouřil a domácí vedli o dvacet.

Na začátku druhé čtvrtiny vybojoval balon Farský a další koš zapsal Jurečka – 37:15. Na trojku Waltona odpověděl košem s faulem Farský. Opava hrou bavila. Dobře pracovala pod oběma koši. Další krásnou akci zakončil v letu Slavík a když dal trojku Mokráň, vedli Opavští už 50:28. V poločase Opavští vedli 56:32.

Druhý poločas začal trojkou Pumprla. Pražané během chvilky udělali šňůru 8:0. V rozletu je přibrzdil košem s faulem Šiřina. Opavští se během chvilky dostali do pohody. Po trojce Mokráně vedli 65:46. Favorit se dál bavil basketbalem, stejně tak fanoušci. Opavští s přehledem vyhráli a ve čtvrtfinále je čeká druhé Brno.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SK Slavia Praha 111:78 (35:15, 56:32, 80:56)

Body: Mokráň 23, Kvapil 16, Šiřina 14, Slavík 14, Kouřil 11, Farský 10, Jurečka 9, Carl 7, Švandrlík 7 - Pumprla Radek 21, Walton 21, Jelínek 14, Rožánek 9, Dworsky 5, Pumprla Pavel 5, Kheil 3.

Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Pokorný. TH: 17/22:18/25. Trojky: 18/46:8/19. Doskoky: 45:28. Fauly: 23:22. Diváci: 1180.