16. 12. 2023

Opava jasně porazila Vysokoškoláky

Opavští basketbalisté zcela jasně ovládli zápas s pražskými Vysokoškoláky. O jasném vítězství rozhodli už v prvním poločase. Pražský USK porazili 85:54.

Opava nevstoupila do utkání špatně. Účet utkání otevřel trojkou Slavík. Domácí během chvilky vedli 8:0. Za Vysokoškoláky se poprvé prosadil jejich nejlepší střelec Johnson. Townes natáhl vedení Opavských opět na osm bodů. Během chvilky bylo ale vše jinak. Poté, co prosadil zpod koše Fuxa, šly Sovy poprvé do vedení. První čtvrtinu vyhrál lídr soutěže 14:12.

Ve druhé čtvrtině se prosadil jako první těžkou střelou Mokráň. Hosté kontrovali Vlkem. Mokráň pak trojkou zvyšoval na 19:14. V 16. minutě šli Opavští do dvouciferného vedení, a to zásluhou Švandrlíka, který se trefil z perimetru – 29:18. Úřadující mistr v této fázi zápasu na palubovce kraloval, což dokumentoval Townes, který obral soupeře o míč a smečí zakončil 41:23.

I třetí čtvrtinu otevřel Mokráň, tentokrát z trojkového oblouku. Za Pražany byli úspěšní Petružela s Vyroubalem – 46:28. Následně si vzal slovo Farský a Opavští vedli o dvacet. Slezané si na palubovce dělali doslova to, co chtěli a jejich vedení narostlo až v jednatřicetibodový rozdíl.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - USK Praha 85:54 (14:12, 43:24, 60:40)

Body: Townes 23, Šiřina 14, Slavík 11, Mokráň 10, Pecháček 9, Švandrlík 8, Jurečka 5, Farský 4, Kouřil 1 - Johnson 10, Petružela 10, Švec 10, Vyroubal 10, Vlk 6, Faulkner 2, Fuxa 2, Samoura Patrick 2, Šafařík 2.

Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Petrák. TH: 22/18:27/15. Trojky: 9:1. Doskoky: 34:43. Fauly: 23:15. Diváci: 1385.