• BK Opava
  • Novinky
  • Opava jde do akce. Čeká ji Patras, aktuální lídr řecké ligy

  18. 10. 2023

Opava jde do akce. Čeká ji Patras, aktuální lídr řecké ligy

A je to tady! Opavští basketbalisté si po pěti letech zahrají opět Ligu mistrů. Velká letošní premiéra je čeká na palubovce řeckého týmu Promitheas Patras.

Soupeř Slezanů hlásí skvělou formu. Po dvou kolech je první. Dokonce dokázal vyhrát na palubovce PAOK Soluň. „Viděl jsem Patras v několika utkáních. Navíc, když jsme před pěti lety hráli s PAOK Soluň, tak ho vedl trenér, který má dnes na starosti Patras. A aby toho nebylo málo, tak za PAOK hráli i dva současní hráči Patrasu,“ začal o středečním soupeři hovořit Kryštof Vlček, jeden z asistentů trenéra Petra Czudka.

„Když to shrneme, tak se proti nám postaví velmi kvalitní tým, což umocňuje i fakt, že z lavičky naskakuje hráč, který má i zkušenosti z NBA,“ podotkl opavský asistent.

 

 

Patras porazil PAOK v jeho aréně, následně doma zdolal AS Karditsas. Jednou z klíčových postav týmu je novozélandsky rozehrávač Hunter Hale. „Udělal zápas s PAOK, dal dvaatřicet bodů. Hrají výborně z obrany, dokážou trefovat těžké střely,“ vypozoroval Vlček.

Co by mohlo na středečního soupeře platit? „Naše sehranost. Máme za sebou více zápasů. Do utkání jdeme z jiné pozice, než na jakou jsme zvyklí z české ligy. Nejsme favorité, a to by nám mohlo vyhovovat. Navíc opavská zóna by mohla Patrasu dělat problém,“ míní Kryštof Vlček.

Opava se do Ligy mistrů vrací po pěti letech. „Bude to jiné. Jsme silnější, máme větší kvalitu na pivotech a taky jsme i podstatně zkušenější,“ zakončil Kryštof Vlček. Utkání začíná v 19.30 českého času a v přímém přenosu poběží na nova SPORT1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.