• BK Opava
  • Novinky
  • Opava jde do boje, startuje v Tatranu. Ostravě máme co vracet, podotkl Petr Czudek

  23. 09. 2023

Opava jde do boje, startuje v Tatranu. Ostravě máme co vracet, podotkl Petr Czudek

Nejvyšší basketbalová soutěž zvedá svou oponu. Úřadujícího mistra z Opavy čeká ostrý start. Svěřenci trenéra Petra Czudka míří do Ostravy, kde se jim na palubovce Tatranu postaví domácí Nová huť. Opavští mají svému hostiteli, co vracet. Loni s ním třikrát prohráli.

Opavská kabina je na první zápas natěšena. „Všichni se těšíme. Chceme začít vítězstvím, jdeme do sezony jako úřadující mistr. Ostrava prošla v létě změnami. Loni trefil Adam Choleva cizince, uvidíme, jakou ruku bude mít nyní," poznamenal Filip Zbránek.

„Hned na úvod nás čeká derby. Ostravě máme co vracet, loni jsme to s ní měli 1:3," vzal si slovo opavský trenér Petr Czudek. „Čeká nás první zápas sezony, je to derby, vysílá ho televize. Navíc Nová huť slaví sedmdesátiny. My nechceme nic podcenit. Jako úřadující mistr jsme favoritem. Chceme do sezony vstoupit vítězstvím," podotkl kouč BK Opava.

Ostrava pod mladým koučem Adamem Cholevou loni prožila parádní ročník. „Trefili zahraniční hráče, které dobře doplnili o mladé Ostraváky. Letos jdou do sezony s novým týmem. Pro nás jsou velkou neznámou," přiznal Petr Czudek. „Nějaké jejich zápasy z přípravy jsme viděli. Máme videa zahraničních hráčů. Věřím, že se dobře připravíme," řekl zkušený trenér a dodal: „Máme do hry dvanáct hráčů, tím pádem velkou rotaci. Silná lavička by mohla být naši silnou zbraní."

 

OSTRAVA PROŠLA ZMĚNAMI, KAPITÁNEM SVOBODA

Tým trenéra Adama Cholevy prošel před sezonou značnou obměnou. Skončili Morgan, Mathon, Radukič, Belikov, Šmíd, Havlík a Petr Bohačík, jenž ukončil kariéru. Naopak do mužstva přišli Američané Jeter, Weaver a Williams a taky opavský pivot Jan Mička. Novým kapitánem je Štěpán Svoboda, asistentem pak Nihat Gürbüz. „Zahraniční posily dostanou mnoho prostoru, aby ukázaly, že dokážou být platné. Chci po nich kvalitní výkony, brali jsme je, aby byli lídry týmu. Určitě to bude ještě chtít čas, aby si to sedlo, já v to věřím," prohlásil trenér NH Ostrava Adam Choleva. V přípravě odehrála Ostrava osm zápasů, sedm vyhrála. S 1on1 Team Washington (86:70), Lučencem (93:72), Olomouckem (97:88), Prievidzou (77:75 a 73:75), Opolí (83:68), St. Pöltenem (82:81) a Handlovou (95:84).

„S přípravou nejsem úplně spokojený, jelikož týmy se kterými jsme hráli, nepřijely v tom nejsilnějším složení. Máme mladý tým, který čeká v sobotu proti Opavě křest ohněm, tak uvidíme, jak na tom budeme," podotkl kouč Adam Choleva.

„U zahraničních hráčů vždy chvilku trvá, než si na sebe zvykneme, ale tím, že nás spojuje basket, tak tam si člověk tu cestu najde. Navíc já jsem už za těch osm let, co jsem v šatně, zažil kromě Američanů třeba také Slováka, Izraelce či Srba, takže v komunikaci problém nevidím," pousmál se nový kapitán mužstva Štěpán Svoboda.

Sobotní zápas v Ostravě začíná v 15.30 a sledovat ho můžete přímým přenosem na ČT sport Plus.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.