• Novinky
  • Opava jde v poháru dál, konečně hrál i Radim Klečka

13. 01. 2016

Opava jde v poháru dál, konečně hrál i Radim Klečka

V poháru jdeme dál, opavští basketbalisté dokázali v pátém kole Českého poháru zvítězit ve Svitavách.

V poháru jdeme dál, opavští basketbalisté dokázali v pátém kole Českého poháru zvítězit ve Svitavách a za dva týdny míří do Jindřichova Hradce.

Při pohledu na předzápasové sestavy si nešlo nevšimnout podstatné změny na straně Opavy. Do Svitav s týmem neodcestoval kapitán Jakub Šiřina. „Kuba dostal volno, ať trochu zregeneruje,“ vysvětlil absenci svého klíčového hráče trenér Petr Czudek.

Jeho tým začal skvěle, brzy měl desetibodový náskok. „Domácí začali lehkovážně, zřejmě si mysleli, že se bez Šíři porazíme sami, ale opak byl pravdou. Začali jsme výborně,“ pokračoval trenér. Svitavy se dokázaly do utkání brzy vrátit, zejména pak díky Špačkovi, kterému se střelecky dařilo.

Po přestávce vyrovnaný basketbal pokračoval. Opava ale začala mít navrch, rozehrál se Radim Klečka, který s přibývajícími minutami získával na jistotě. Závěr zápasu si hosté pohlídali a mohli slavit postup. „Z utkání mám dobrý pocit. Nečekal jsem, že dostanu tolik minut, jsem za ně moc rád,“ usmíval se po zápase Radim Klečka. „Byla to paráda si po tak dlouhé pauze znovu zahrát. Už se  těším do Kolína,“ rozplýval se opavský rozehrávač. „Utkání jsme zvládli. Jsem za to rád. Naše touha po vítězství byla větší než u domácích. Hráli jsme s klidnější hlavou a závěr zkušeně zvládli,“ uzavřel Petr Czudek.

Bohemilk Tuři Svitavy - BK Opava 85:90 (24:27, 37:44, 60:65)

Body: Špaček 22, Barker 18, Doaks 12, Jones 11, Bruinsma 8, Teplý 7, Bašta 3, Andres a Vaňák 2 - Gniadek 17, Zbránek a Vlček 12, Blažek 11, Dragoun a Klečka 9, Kvapil 8, Jurečka 6, Cvek 4, Lyčka 2. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Znamínko. Chyby: 22:24. TH: 14/22:22/28. Dvojky: 22/45:22/38. Trojky: 9/23:8/19. Doskoky: 44:28. Pět chyb: 37. Doaks, 39. Špaček.