28. 05. 2023

Opava je krok od zlata, výhru trefil Zbránek

Opavští basketbalisté velebí svého hrdinu. Filip Zbránek trefil necelé dvě vteřiny před koncem Opavě výhru. Slezané porazili Děčín 85:82 a jedna výhra je dělí od zlaté medaile.

Skóre druhého zápasu otevřel Svoboda. Opavský celek kontroval čtyřmi body Šiřiny v řadě. Pak si vzal slovo Walton, který dal v krátkém rozmezí dvě trojky. Válečníci se dostali brzy do laufu. Začalo jim to padat z dálky. Po trojkách Svobody a Kroutila svítil na ukazateli skóre stav 9:16. A Kroutil se o pár chvilek trefil z perimetru – 10:19. Opavské v těchto momentech držel dirigent Šiřina, kterému sekundoval Zbránek. A když dal trojku Jurečka, bylo to jen o dva. Farský následně poslal Opavské do vedení. První čtvrtinu vyhráli Slezané 25:24.

Ve druhé čtvrtině srovnal trojkou Nichols. To Opavě to z dálky nepadlo, tedy až na Jurečku. Opavský veterán další trojkou poslal Opavské do vedení 33:32. Na 35:35 srovnával Pomikálek. Ovšem z dálky to umí i Mokráň – 38:35. Na konci prvního poločasu drželi Opavští vedení 44:39. První poločas nakonec Czudkův výběr vyhrál 44:43.

O první body druhého poločasu se trojkou postaral Zbránek. Tentýž hráč uspěl i z nájezdu – 49:43. Opavští měli v této fázi zápasu navrch, šli do vedení 52:45. Válečníci mírně z opavského vedení ukrojili. Po šestkách Nicholse byl stav 58:54. Opavské opět uklidnil trojkou Jurečka. Po doskoku Carla vedli Slezané 64:54.

Ve čtvrté části si Opava udržovala desetibodové vedení. V momentě, kdy se Válečníci přiblížili na pět bodů, vystřihl trojku Slavík – 70:62. A to nebylo vše. Další trojku trefil Zbránek – 73:62. Děčín se ale nevzdal, pomohl si dvěma trojkami. Pomikálek si došel pro koš s faulem a drama bylo na světě. Hostující kapitán byl k neudržení, další trojkou srovnal na 74:74. Šiřina natáhl opavské vedení na tři body. Ovšem Pomikálek byl neskutečný, další trojkou srovnal. O pár chvilek později proměnil šestky a Děčín vedl. Na 82:82 srovnával Kouřil. Poslední slovo si vzal Zbránek, který trojkou necelé dvě vteřiny před koncem rozhodl.

BK Opava - BK ARMEX Děčín 85:82 (25:24, 44:43, 64:55)

Body: Zbránek 24, Mokráň 18, Širina 15, Jurečka 14, Slavík 4, Carl 3, Farský 3, Gniadek 2, Kouřil 2 - Pomikálek 26, Svoboda 14, Kroutil 12, Nichols 9, Josiović 9, Walton Jr. 6, Bruner 4, Mach 2.

Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Blahout. TH: 23/33:18/24. Dvojky: 16/30:11/27. Trojky: 10/35:14/36. Doskoky: 44:38. Fauly: 23:27. Diváci: 3218. Stav série: 2:0.