08. 05. 2016

Opava je mistr 1. ligy!

Skvělého úspěchu dosáhla naše rezerva, když si z Hradce Králové přivezla pohár za 1. místo.

Po semifinálové výhře nad celkem Olomouce čekal na naše kluky ve finále domácí tým Královských Sokolů. Ten také do zápasu vstoupil lépe, když po 4 minutách svítil na ukazateli stav 10:2. Pak ale Opava, příkladně podporovaná svými fanoušky, zabrala, vyrovnala stav i průběh a v poločase už měla čtyřbodový náskok.

Nápor našich barev pokračoval i po přestávce. Opava se postupně dostala do dvouciferného náskoku a vedení o 11 bodů po třetí čtvrtině naznačovalo, že domácí favorit je v úzkých. Po trojce Víti Brandy a úspěšné šestce Mirka Kvapila se naše vedení vyšplhalo 7 minut před koncem už na 17 bodů - 43:60.

Závěrečný úder pak zasadil soupeři Robin Matějka, který potrestal faul a následnou technickou chybu nejprve šestkami a pak i úspěšnou trojkou. Naše vedení se tak přehouplo přes dvacet bodů a lavička i věrní opavští příznivci už začínali slavit. V uvolněné atmosféře domácí stav kosmeticky upravili, ale to na opavské radosti nic neubralo. Po skončení zápasu převzal kapitán Opavy Robert Dihel pohár pro vítěze 1. ligy a oslavy titulu mohly propuknout naplno!

Finálová výhra byla kolektivním dílem, takže lze snad vypíchnout jen další double-double Mirka Kvapila nebo trojkovou bilanci 4/3 Víti Brandy. Pochvalu nejen za Final 4, ale i za celou úspěšnou sezónu ale zaslouží všichni hráči i realizační tým.

Královští Sokoli - BK Opava B 57:73 (18:14 28:34 39:51)
Body: Majerík 15, Bahník a Faifr 8, Kiršbaum a Šírek 7, Mahler a Švandrlík 4, Šindelář 3, Tomáš 1 - Branda a Dragoun 13, Jiří Dihel 12, Kvapil 10, Matějka a Vlček 7, Dominik Ihring 5, Michal Ihring 4, Mičunek 2
Trojky: 17/2 - 22/7
TH: 36/21 - 36/28
Chyby: 33 - 32
Doskoky: 46 - 37
Diváků: 400

Skvělému úspěchu naší rezervy se budeme na našich stránkách ještě věnovat. Pro úplnost dodejme, že třetí místo vybojoval tým Michala Pekárka Basketbal Olomouc, který porazil v boji o bronz Litoměřice 70:61.