• BK Opava
  • Novinky
  • Opava jede do Brna. Věříme v pomoc našich fanoušků, řekl David Zach

  09. 02. 2024

Opava jede do Brna. Věříme v pomoc našich fanoušků, řekl David Zach

Po Pardubicích čeká na opavské basketbalisty další venkovní duel. V sobotu se družina trenéra Petra Czudka představí v brněnské hale Vodova. Slezanům se do cesty postaví soupeř, který z posledních šesti ligových zápasů hned pět vyhrál.

Opavští naposledy dokázali zvládnout zápas v Pardubicích. „V Pardubicích jsme uhráli cenné vítězství. Jednoduchý zápas to ale vůbec nebyl. Koncovka v našem podání nebyla klidná. My jsme neproměnili nějaké šestky. Soupeř najednou s lehkostí trefil fantasticky několik trojek, kterými se do utkání vrátil. Naštěstí jsme ale utkání zvládli,“ vracel se krátce k středečnímu duelu David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Opavské v poslední době trápí trestné hody. „Je to známý jev, který se děje na všech úrovních. Přijde období, kdy se to dostane do hlav hráčů a šestky nejdou. Ideální je, aby každý hráč na této disciplíně individuálně pracoval a snažil se jít na trestné hody s lehkou hlavou a svou rutinou, a to bez ohledu jaký je stav a průběh zápasů,“ hledá cestu ven David Zach. „Nemáme v týmu vyloženě špatného šestkaře. Je to o mentálním nastavení. Věřím, že se z této deky rychle dostaneme,“ přidává další postřeh mladý kouč.

Brno si z posledních šesti zápasů v lize zapsalo pět vítězství. „Brno dvě kola zpátky porazilo Pardubice. Nyní zvládlo těžkou bitvu s USK. Myslím si, že nyní hraje v pohodě, a to i když přišlo o Zdanavičiuse, kterému zranění ukončilo předčasně sezonu,“ monitoruje sobotního soupeře. „Nově příchozí Soares hraje dobré minuty. A i když hraje Brno v užší sestavě, dokáže hrát dobré zápasy a být nepříjemné. Musíme se připravit na rychlý basket,“ upozorňuje David Zach.

Jednou z největších hvězd Brna je Gregory Edward Lee. „Je to hráč hrající na pozici čtyři. V posledním zápase sice neměl dobré statistiky, je to ale dlouhodobě nejlepší střelec Brna, tahoun týmu. Toho si musíme pohlídat. Pokud totiž získá sebevědomí, je k nezastavení,“ varuje asistent trenéra Petra Czudka. „Samozřejmě, že velkou sílu má duo Šiška – Půlpán,“ doplňuje David Zach.

Opavu se chystá do Brna podpořit i početná skupinka fanoušků. „Je až neuvěřitelné, jakou máme vždy v Brně diváckou podporu. Naši fanoušci sedí vždy naproti naší střídačce a dokážou vytvořil vždy báječnou atmosféru a jasně předčí domácí příznivce. Jsme přesvědčeni, že jejich podpora je pokaždé polovinou našeho úspěchu,“ zakončil David Zach.

Sobotní duel začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.