23. 09. 2020

Opava jede, má další cenný skalp

Třetí zápas, třetí výhra. Opavští basketbalisté válí a vedou tabulku.

Třetí zápas, třetí výhra. Opavští basketbalisté válí a vedou tabulku. Nebezpečné Olomoucko bylo ve slezské metropoli bez šance. Výběr trenéra Petra Czudka zvítězil 101:70.

Opava začala proti Hanákům trojkou Gniadka, na kterou odpověděl Palyza. Opavští ale v dalších minutách dobře bránili. Střelecky se dařilo opět Šiřinovi, který během sedmi minut zaznamenal devět bodů. Tři minuty před koncem první čtvrtiny byly k vidění trojkové pokusy. Za hosty se trefoval Feštr, za domácí Švandrlík se Slavíkem a na ukazateli skóre svítil stav 21:11. První desetiminutovku vyhráli Czudkovci 23:16.

Olomoucko má útočně laděný tým, čekalo se, jejich ofenzivní smršť. Pekárkova trojka znamenal snížení na 34:28. Na opavské straně se dařilo v této pasáži Slavíkovi, který rychle udělal deset bodů. Nicméně Hanáci začali náskok Opavy stahovat. Po šestkách Palyzy to bylo už jen o čtyři body – 36:32. Ovšem stačilo chvilka a opavský výběr vedl o devět bodů. Skóre na tento rozdíl natáhl trojkou Švandrlík. Nakonec byl náskok Slezanů v poločase devítibodový.

Vstup do druhé půle měl opavský tým dobrý, šla až do vedení 56:39. Hanáci měli problémy s fauly. Poměrně brzy dohrál Loen Šantelj, a to po necelých čtyřiadvaceti minutách. Opavští měli navrch, do pohody se čím dal více dostával Šiřina.

Na začátku čtvrtého hracího období šli domácí do dvaceti bodového vedení a bylo rozhodnuto.

BK Opava – Olomoucko 101:70 (23:16, 46:37, 70:52)

Body: Šiřina 32, Gniadek 17, Slavík 15, Švandrlík 14, Jurečka, Kvapil, Zbránek po 6, Mička 3, Bukovjan 2 - Pekárek 17, Feštr 14, Palyza 10, Váňa 7, Štěpán 6, Klepač Kouřil po 5, Šantelj 4, Bezbradica 2. Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Karafiát. TH: 23/17:8/5. Trojky: 12:9. Doskoky: 53:31. Fauly: 17:23. Diváci: 510.