• Novinky
  • Opava jede na vítězné vlně. Proti Brnu rozhodl druhý poločas

11. 10. 2023

Opava jede na vítězné vlně. Proti Brnu rozhodl druhý poločas

Úřadující basketbalový mistr z Opavy jede. Na domácí palubovce si poradil s Brnem, které porazil 103:75. Vítězství se ale nerodilo lehce.

Jihomoravané byli hodně nepříjemní, hlavně pak v prvním poločase. Opavští ovšem ukázali, že jsou velkým týmem a druhou část střetnutí měli pevně ve svých rukou.

O prvních šest bodů domácího týmu se postaral exbrněnský Šimon Puršl. Opavským nešla podle představ střelba. Jakub Mokráň například vyhořel při obou šestkách. Domácí se blýskli dvěma trojkami v podání Gniadka s Jurečkou. Na druhé straně kontroval dvěma dálkovými pokusy Lee – 16:16.

V 8. minutě poslal Křivánek dokonce Brno do vedení – 16:18. První desetiminutovku vyhrálo Brno 23:20. Druhé hrací období započal trojkou Křivánek – 20:26. Tentýž hráč zapsal brzy další trojku. Za Opavské snižoval Slavík – 26:29. Po patnácti minutách hry se prosadil zpod koše Mokráň a bylo srovnáno. Puršl dvanáctým bodem vrátil Opavským vedení. Po šestkách Slavíka vedli Slezané 38:32. První poločas zakončil volnou trojkou Švandrlík, do skvělé pozice ho uvolnil Šiřina – 41:34.

Do druhého poločasu vstoupili hosté čtyřmi body v řadě. Pak se ale rozjeli domácí a během chvilky vedli o deset bodů. Opavští měli hru pod kontrolou. Puršl trojkou zvyšoval na 54:40. Jihomoravané dokázali náskok mírně stáhnout. Nicméně jen na chvilku. Po trojce s klaksonem v podání Šiřiny, svítil na ukazateli skóre stav 64:53. Čtvrtá desetiminutovka se proměnila v jasnou opavskou záležitost. Slezané na palubovce kralovali a dokonce dali stovku. Tu trefil Kryštof Kavan.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 103:75 (20:23, 41:34, 64:53)

Body: Puršl 19, Mokráň 15, Slavík 15, Jurečka 13, Pecháček 10, Farský 8, Gniadek 8, Šiřina 8, Kavan 4, Švandrlík 3 - Lee 17, Křivánek 16, Šiška 11, Svoboda 9, Zdanavičius 6, Dáňa 6, Rychecký 3, Stráněl 3, Půlpán 2, Kubín 2.

Rozhodčí: Pokorný, Kapaňa, Dombrovský. TH: 27/37:17/26. Dvojky: 20/32:11/24. Trojky: 12/27:12/32. Doskoky: 37:30. Fauly: 24:29. Diváci: 1625.