16. 09. 2020

Opava jede, s přehledem porazila Svitavy

V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání druhého kola basketbalové Kooperativy NBL mezi Opavou a svitavskými Tury. Domácí výběr zvítězil s velkým přehledem, a to 107:72.

Opava vstoupila do utkání dobře. O první koš se postaral Jurečka, kterého pod košem našel Gniadek. Tuři kontrovali Svobodou a trojkou Slezáka. Další okamžiky patřili Slezanům. Čtyři body v řadě udělal Šiřina, následovala trojka Gniadka - 11:5 a hosté si vzali time. Ale ten očividně nepomohl. Opavských byla plná palubovka a tabuli svítil brzy stav 21:8. Slezané dál určovali dění na palubovce. Tuři se trápili a po devíti minutách prohrávali o dvacet bodů 35:15.

Ve druhé čtvrtině začaly Svitavy stahovat. Po faulu Gniadka na Svobodu hostující křídelník proměnil jednu šestku a rozdíl byl jedenáctibodový. Opavské nakopl koš Gniadka s klaksonem, a když se na druhé straně neprosadil dvakrát z perimetru exopavský Dragoun, měla Opava šestnáctibodové vedení, a to narůstalo.

Ve druhém poločase Opavští dál váleli a nakonec se dočkali i stovky a připsali si své druhé vítězství v sezoně.

BK Opava – Svitavy 107:72 (35:18, 58:34, 79:51)

Body: Šiřina 25, Zbránek 21, Jurečka 15, Gniadek 13, Slavík 11, Švandrlík 8, Bukovjan 6, Kvapil 4, Štěpánek a Robenek 2 – Proleta 21, Welsch, Dragoun po 11, Křivánek 10, Goga 6, Hlobil 4, Svoboda, Marko a Slezák 3. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. TH: 33/48:17:24. Trojky: 6:9. Fauly: 19:32. Doskoky: 50:38. Diváci: 630. Nejlepší hráč: Filip Zbránek.