05. 12. 2020

Opava jede, skalpovala ústeckou Slunetu

Basketbalisté Opavy drží domácí neporazitelnost.

Basketbalisté Opavy drží domácí neporazitelnost. V sobotu si bez zraněného Filipa Zbránka poradili s ústeckou Slunetou. Porazili ji 93:75.

Tak to byl začátek. Opavští basketbalisté vstoupili do zápasu s ústeckou Slunetou jako uragán. Během chvilky měli jedenáctibodový náskok, když po trojce Šiřiny vedli 13:2 a hostující lavička si vzala time. Ale dění na palubovce se nezměnilo. Domácí i bez základní pětky dokázali Severočechy přehrávat. Čtyřmi body v řadě se blýskl Bukovjan, za zmínku stál i obranný zákrok Páleníka.

Ve druhé čtvrtině se Sluneta začala zvedat a z opavského náskoku umazávat. Svejcar trojkou snižoval na 31:26. Hostům narostla křídla, po dalším útoku a smeči Faita to bylo už jen o tři body 33:30. Soupeři vycházel útočný doskok. Opavské začal tahat zpátky nahoru kapitán Šiřina. Díky jeho bodovému příspěvku to bylo v poločase 45:33.

Druhý poločas započal trojkou Gniadek, stejný obnos si na druhé straně připsal Svejcar, ale byli to Opavští, kdo měl navrch. Dobrý zápas hrál Lukáš Bukovjan, který si vzal slušnou porci minut a dařilo se mu také střelecky. Slezané vývoj utkání kontrolovali a trenér Petr Czudek dal šanci všem hráčům, kteří se objevili v zápasové nominaci.

Názory trenérů

Fotografie z utkání

BK Opava – Ústí nad Labem 93:75 (23:17, 45:33, 67:53)

Body: Šiřina 30, Švandrlík 16, Gniadek 12, Bukovjan 9, Jurečka, Slavík po 7, Kvapil, Páleník po 6 - Svejcar 17, Fait 11, Pecka 10, Autrey, Hanes, Šotnar po 8, Rakočevič 6, Karlovský 4, Wiesner 3. Rozhodčí: Hruša, Scholze, Karafiát. TH: 19:12/22:16. Trojky: 9:9. Doskoky: 41:41. Fauly: 22:25.