24. 05. 2018

Opava končí sezonu na druhém místě

Dobojováno! Opavští basketbalisté druhé finále s Nymburkem prohráli a končí na fantastickém druhém místě.

Dobojováno! Opavští basketbalisté druhé finále s Nymburkem prohráli a končí na fantastickém druhém místě.

Zápas se hrál před vyprodanými tribunami. Bohužel hustá atmosféra domácím nesvědčila. Prakticky brzy bylo rozhodnuto. Domácím chyběla lehkost, trápili se ve střelbě. „Žluté peklo nás dnes usmažilo. Nehráli jsme tolik odvážně, dělali jsme chyby. Ale je vidět, že Nymburk je jinde,“ řekl opavský trenér Petr Czudek. „Chtěli jsme vyprodat halu, to se nám podařilo,“ dodal jedním dechem. „Máme za sebou náročnou sezonu, chtěli jsme medaili, máme stříbro, jsme spokojeni,“ podotkl nejlepší trenér této sezony.

„Chtěli jsme je potrápit víc, nechtěli jsme se před touto vyprodanou halou takhle v uvozovkách zesměšnit. Na druhou stranu, hrajeme proti zkušenému mančaftu, který je ošlehaný evropskými zápasy a možná na nás dolehla i atmosféra domácí haly,“ hovořil po zápase opavský kapitán Jakub Šiřina. „Jsme zklamaní, že jsme prohráli takovým rozdílem, ale za celou sezonu se nemůžeme stydět,“ dodal třicetiletý rozehrávač.

Poslední zápas v opavském dresu odehrál křídelník Kryštof Vlček. „Bylo to moje poslední utkání, chtěl jsem si ho užít. Mám medaili, kterou věnuji mamince,“ nechal se slyšet důrazný basketbalista, jenž od nové sezony bude působit jako asistent Petra  Czudka. „Na novou práci se těším, už jsem klukům říkal, že mi budou muset vykat,“ smál se ostravský rodák.

BK Opava – ČEZ Basketball Nymbruk 73:114 (20:34, 40:61, 56:89)

Body: Bujnoch 13, Klečka, Gniadek po 11, Jurečka, Kvapil, Dragoun po 7, Kouřil, Vlček po 5, Bukovjan 4, Šiřina 3 – Kříž 17, Hruban 16, Berisha 15, Pumprla, Barac po 14, Peterka 12, Bohačik 9, Davis 6, Ray 5, Kolář, Lawrence, Vyoral po 2. Rozhodčí: Matějek – Hošek, Baloun. Trojky: 9/36:9/24. TH: 10/22:17/26. Doskoky: 37:49. Fauly: 23:20. Diváci: 3005. Konečný stav série 0:2.

Fotografie z utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.