22. 04. 2021

Opava ladila formu na Hradec, USK porazila

Opavští basketbalisté se nadstavbou rozloučili vítězstvím. Na domácí palubovce porazili pražské Vysokoškoláky 97:82.

V play-off čeká svěřence trenéra Petra Czudka Hradec Králové.

Opava s jistotou druhého místa vyhrála první čtvrtinu 22:19. Skóre zápasu sice otevřel Proleta, ale až na chvilkové okamžiky domácí vedli. Za stavu 16:16 si zapsal trojku Jurečka a od té doby už domácí vedení nepustili.

Druhou desetiminutovku otevřel Jurečka, za hosty odpovídal trojkou Mareš – 24:22. O pár chvilek později dal trojku Páleník, následně přidal pět bodů v řadě Gniadek a když se trojkou blýskl Jurečka, vedli domácí 35:22. Rozjezd Czudkova výběru přibrzdil trojkou Štěrba a domácí stratég si vzal time. Opava si ale jela dál svoje. Pohlednou akci Šiřiny zakončoval smečí Slavík, který chvíli na to přidal trojku – 44:29. První poločas vyhrála Opava 50:33.

Ani po přestávce to nevypadalo na žádnou změnu ve vývoji zápasu. Jenomže ve čtvrtém hracím období se Vysokoškoláci probudili a začali výsledek stahovat. Necelých šest minut před koncem si došel Mareš pro koš s faulem a bylo to o sedm. Pražany neskutečně zvedl reprezentant Schilb. Opavští naštěstí kontrovali trojkou Švandrlíka a domácí si závěr pohlídali.

BK Opava - USK Praha 97:82 (22:19, 50:33, 74:55)

Body: Gniadek 21, Švandrlík 17, Jurečka 15, Slavík 11, Kouřil 9, Šiřina 8, Zbránek 7, Bohačík 4, Páleník 3, Kvapil 2 - Schilb 19, Mareš 15, Štěrba 14, Sehnal 11, Bátovský 7, Proleta 7, Vyroubal 6, Fuxa 3.

Rozhodčí: Baloun, Kučírek, Nejezchleb. TH: 19/14:23/15. Trojky: 13:13. Doskoky: 38:30. Fauly: 25:22.