19. 10. 2019

Opava má čtvrtou výhru

Basketbalistům Opavy se daří. V sobotu si na konto připsali čtvrté vítězství.

Basketbalistům Opavy se daří. V sobotu si na konto připsali čtvrté vítězství. V souboji neporažených zdolali ústeckou Slunetu 94:70.

První čtvrtina ale nebyla v podání domácích dobrá. „Nehráli jsme agresivně, prostě nebylo to ono,“ konstatoval Vojtěch Bratčenkov. „Soupeři to docela i padalo,“ dodal. Od druhé čtvrtiny se začala karta obracet. „Zlepšili jsme obranu, začali jsme ji měnit. Soupeře jsme začali přehrávat,“ pokračoval autor osmi opavských bodů.

Ve druhém poločase šli Opavští do trháku. Třemi trojkami se blýskl Bujnoch. „Naše hra byla dobrá. Šli jsme nahoru. Ústí už poté rezignovalo,“ podotkl Bratčenkov. Opava má čtvrté vítězství v řadě. „Tak dobrý vstup do sezony jsem ještě nezažil. Tenhle tým má sílu, věřím, že máme na to udělat celkově dobrý výsledek,“ je si jist opavský křídelník.

Rodáka z Ostravy trápí problémy s kolenem, to byl i důvod proč vynechal středeční zápas Alpe Adria cupu. „Bohužel problémy s kolenem budu mít pořád. Byl jsme na začátku z něj tahat vodu. Byl v ohrožení i můj dnešní start, nakonec jsem ale nastoupil, za to jsem rád,“ zakončil Vojtěch Bratčenkov.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Ústí nad Labem 94:70 (24:26, 43:36, 63:52)

Body: Šiřina 25, Gniadek 14, Bujnoch a Jurečka 9, Bratčenkov 8, Švandrlík 7, Bukovjan, Dragoun a Kvapil 5, Slavík 4, Štěpánek 3 - Pecka 16, Houška 14, Šotnar 10, Brown 9, David a Svejcar 7, Bažant 4, Fait 2, Karlovský1. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Hecl. TH: 26/23:21/15. Trojky: 9:9. Doskoky: 44:27. Fauly: 19:25. Diváci: 852.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.