17. 09. 2015

Opava má i skalp Košic

Domácí neporazitelnost zatím drží v přípravě naši basketbalisté a platí to i po zápase s Košicemi.

Domácí neporazitelnost zatím drží v přípravě naši basketbalisté a platí to i po zápase s Košicemi.

Absence v týmu, o nichž jsme psali již včera a také blížící se zahájení 1. ligy mužů přiměly trenéry k zajímavé variantě, kdy se na palubovce objevili i Michal Ihring, Víťa Branda a Tomáš Mičunek. Na rozdíl od středečního zápasu s Ostravou byl tentokrát průběh hry vyrovnaný, i když si domácí udržovali mírný náskok.

To platilo i o druhé čtvrtině, kdy několik minut hrálo na palubovce prakticky opavské béčko. Poprvé odskočila Opava soupeři na dvouciferný rozdíl až ve 33. minutě, kdy to po trojce Kuby Blažka bylo 59:47. Pak nepadl 3 minuty koš ani na jedné straně, což změnila až trojka Viktora Cveka, nejlepšího střelce zápasu. Koncovku už si naši basketbalisté pohlídali.

BK Opava - Košice 69:56 (15:11 31:30 51:46)
Body Opavy: Cvek 16, Zbránek 13, Blažek 10, Kvapil 8, Jurečka 7, Michal Ihring a Gniadek 5, Dragoun 3, Branda 2
Nejvíce bodů Košic: Jones 16, Baťka 11, Keely 8
Trojky: 35/11 - 15/4
Chyby: 23 - 21
TH: 16/12 - 22/18
Doskoky: 28 - 29
Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapl