11. 10. 2017

Opava má třetí výhru v řadě

I po třetí se naši kluci radovali z vítězství. Po velkém boji porazili na domácí palubovce Svitavy. V tabulce jsme stále první.

I po třetí se naši kluci radovali z vítězství. Po velkém boji porazili na domácí palubovce Svitavy. V tabulce jsme stále první.

První poločas nebyl z naší strany dobrý. Opava sice rychle vedla, ale pak o náskok přišla. „První poločas jsme dobře neodehráli. Bavili jsme se o soupeřově síle, hlavně Kerr nám dělal problémy,“ přiznal po utkání opavský rozehrávač Radovan Kouřil. Domácí byli u všeho pozdě, Tuři se rozstříleli z dálky. „Dobíhali na trojku nikým nebráněni, to se nesmí stávat,“ hněval se domácí rozehrávač.

Druhý poločas začala Opava podstatně lépe. Na začátku čtvrté desetiminutovky otočil skóre trojkou Jakub Šiřina. V jednu chvíli utekl domácí tým na šest bodů. Jenomže závěr přinesl pořádné drama. Opava nedala pět šestek v řadě, na druhou stranu soupeř tyto neúspěšné pokusy nedoskočil. A když dal Marko v poslední vteřině trojku, vítězství zůstalo doma.

„Šestky jsou základní basketbalovou disciplínou a my s nimi máme takový problém. Ještě, že nás naši podkošoví hráči podrželi,“ vydechl si Radovan Kouřil. „Musíme se z toho utkání poučit. Takhle hrát nemůžeme,“ uzavřel.

BK Opava – Svitavy 81:80 (24:30, 45:51, 62:64)

Body: Šiřina 20, Klečka 18, Kouřil 13, Zbránek 9, Bujnoch 8, Kvapil 6, Gniadek 4, Jurečka 3 – Kerr 24, Smithson 15, Slezák 11, Roseboro 10, Marko, Puršl 6, Teplý, Stria 3, Jelínek 2. Rozhodčí: Blahout, Jedlička, Komprs. Fauly: 18:20. TH: 16/23:9/14. Dvojky: 22/39:16/28. Trojky: 7:13. Doskoky: 35:39. Nejlepší hráč: Kerr (Svitavy).