05. 12. 2023

Opava míří do Brna. Kapitán Šiřina s otazníkem

Těžký oříšek mají před sebou opavští basketbalisté. Ve středu je čeká utkání na brněnské palubovce.

Domácí celek naposledy dokázal vyhrát v Písku. Úřadující mistr po velkém boji zdolal Olomoucko. Je třeba nutno říci, že Slezané bojují se slušnou marodkou. Na ní totiž po sobotní bitvě přibyl Radovan Kouřil. „Brno asi není úplně spokojeno se svou současnou bilancí. Neměli dobrý vstup do soutěže, kdy hráli hodně zápasů venku, jelikož neměli k dispozici vlastní halu. Uteklo jim pár utkání, a ty kdyby zvládli, tak by se nedostali do ztráty, kterou nyní nahání,“ zamýšlí se David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Naposledy Jihomoravané loupili v Písku. „Vyhráli v Písku jednoznačně, což je pro ně cenné. Momentální Brno kvality má a musíme si dát na ně pozor,“ zvedá prst mladý trenér.

Brněnský kádr se od začátku sezony příliš nezměnil. Jediným aktuálním nováčkem je pětadvacetiletý americký pivot Terrell Lamont Brown-Soares. „Má velmi solidní čísla, je to klidně hráč do základní pětky,“ podotkl David Zach. Naopak mimo sestavu je Matěj Dáňa. Místo něj dostává minuty Jonáš Musil. „Ten proti nám v prvním vzájemném utkání nehrál,“ pronesl trenér BK Opava. „Jinak Brno drží stále koncept hry, který zavedl trenér Růžička. Jeho dlouholetý asistent Vaněk v něm pokračuje. Nemají širokou rotaci, ovšem i tak jsou schopni hrát ve vysokém tempu,“ řekl ještě směrem k středečnímu duelu David Zach.

Opava stále bojuje s marodkou. Mimo jsou Zbránek, Kvapil a Kouřil. Otazník visí nad startem kapitána Šiřiny. Zápas v Brně má začátek v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.