08. 09. 2023

Opava míří do finále Federálního poháru

I na třetí pokus se naši basketbalisté probojovali do finále Federálního poháru, ve kterém bude jejich soupeřem BK Děčín.

Po vyrovnaném průběhu první čtvrtiny se na přelomu prvního a druhého dějství rozstřílel Larry Jurečka a naši začali koncertovat. V poločase vedli již o 30 bodů, když druhou čtvrtku vyhráli 41:18! Bylo jasné, že není otázka vítěze zápasu, ale rozdílu ve skóre. Stovka padla již v samém úvodu posledního dějství, pak už se jen dohrávalo.

"Výsledek vypadá jasně, ale zase to tak jednoduché nebylo. Soupeř měl ovšem kvůli zdravotním problémům malý kádr, kdežto my jsme točili 10 hráčů. V závěru už z naší strany přišlo uspokojení, výsledkem byla prohraná poslední čtvrtina. Jsme rádi, že se nikdo nezranil a těšíme se na finále," řekl k utkání Petr Czudek.

Naším nejlepším střelcem byl Kuba Slavík s 26 body, Luděk Jurečka přidal bodů 15 (trojky 5/6) stejně jako Jakub Mokráň. Double double za 12 bodů a 11 dsokoků si připsal čerstvý třicátník Mirek Kvapil.

BK Opava - BC Komárno 114:74 (31:24 72:42 99:57)

Body Opavy: Slavík 26, Jurečka a Mokráň 15, Puršl 13, Zbránek a Kvapil 12, Gniadek 9, Farský 6, Šiřina 4, Kouřil 2.

Nejvíce bodů Komárna: Walker 20, Williams a Ebo 13.

TH: 9/14:8/14. Dvojky: 33/43:21/35. Trojky: 13/33:8/31. Doskoky: 45:26. Fauly: 14:17.

Ve druhém utkání porazil BK Děčín Patrioty Levice 78:74, začátek finálového zápasu Opavy s Děčínem bude v 19:30.