• BK Opava
  • Novinky
  • Opava míří do Pardubic. Musíme si dát pozor na soupeřovu zónu, nabádá Zach

  06. 02. 2024

Opava míří do Pardubic. Musíme si dát pozor na soupeřovu zónu, nabádá Zach

Dva zápasy na soupeřových palubovkách mají nyní před sebou opavští basketbalisté. Ve středu se představí v Pardubicích, v sobotu pak v Brně. Nebudou to rozhodně lehké výjezdy.

V zápasové nominaci se opět objevuje Štěpán Pavelek, který si proti Děčínu odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. Pardubice naposledy nezvládly pohárový duel s Olomouckem. „Nečekalo se, že by vypadaly z poháru. Na druhou stranu nemůžeme úplně shazovat Olomoucko. To nemělo ideální vstup do sezony, ovšem v poslední době ukazuje, že tým má sílu. Mají hodně cizinců a jsou nevyzpytatelní, což se vymstilo Pardubicím,“ podotkl David Zach, jeden z asistentů trenéra Petra Czudka.

Východočechům sice patří v tabulce sedmá příčka, rozhodně ale mají na víc. Tým je složen z velmi kvalitních hráčů. „Pokud si dáme pardubická jména na papír, tak uvidíme, že tým má obrovskou sílu, což jsme poznali i v našem posledním vzájemném utkání,“ zvedl prst David Zach a pokračoval: „Utkání jsme neměli špatně rozehrané. Udělali jsme chyby, nedařily se nám nějaké věci ve druhém poločase a utkání s Pardubicemi nám uteklo mezi prsty,“ vzpomíná opavský asistent na nedávnou vzájemnou bitvu. „V tomhle zápase to vzaly do svých rukou soupeřovy individuality a vybojovaly důležité vítězství,“ dodává David Zach.

Opava jde do utkání po dvou porážkách v řadě. „Máme nyní za sebou sérii dvou zápasů, které jsme těsně prohráli, a to jak s Nymburkem, tak Děčínem. Ani v jednom jsme nepodali špatný výkon, nicméně na vítězství to nestačilo,“ poznamenal člen trenérské štábu BK Opava. A jak to bude vypadat na palubovce pardubické Beksy? „Dá se očekávat, že budeme navazovat na souboj, který jsme spolu svedli před necelým měsícem,“ míní David Zach a pokračuje: „Pardubice budou hrát určitě dobrý basketbal,. Musíme dát pozor na jejich zónu a být plně koncentrování. Je třeba hrát v plném nasazení, jinak jsme bez šance na úspěch.“

Středeční duel začíná v 17.30 a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.