• BK Opava
  • Novinky
  • Opava míří do Sovího hnízda. Aktivní obrana USK soupeřům nevoní, řekl Vlček

  06. 10. 2023

Opava míří do Sovího hnízda. Aktivní obrana USK soupeřům nevoní, řekl Vlček

Velmi těžký zápas mají před sebou v sobotu opavští basketbalisté. Na pražské Folimance je čeká domácí USK Praha. Sovy zatím odehrály v letošním soutěžním ročníku tři zápasy, ve všech byly stoprocentní. A aby toho nebylo málo, dokázali Vysokoškoláci porazit i Nymburk.

Vysokoškoláky z postu hlavního kouče vede Francouz Frank Kuhn, který před svým příchodem do České republiky působil jako asistent ve Štrasburku. V týmu má docela dost mladých hráčů, kteří za ním jdou. „Je vidět, že s mladými kluky se dá hrát, když mají dostatečné sebevědomí. To je současný USK Praha,“ řekl směrem k sobotnímu soupeři Kryštof Vlček, asistent trenéra Petra Czudka.

A to Sovy o jednoho talentovaného mladíka po prvním zápase přišly. Dvaadvacetiletý reprezentační pivot David Böhm totiž zamířil za reprezentačním koučem Diego Ocampem do týmu nováčka druhé španělské ligy z Burgosu. „Zatím se s touhle ztrátou dokázali vyrovnat. Otázkou ale je, na jak dlouho,“ poznamenal Kryštof Vlček. Jeho místo zaujal Kevin Jurell Baker. „Viděli jsme jeho zápasy za univerzitní tým. Je to excelentní střelec. Uvidíme, zda to dokáže prodat i v české lize,“ zamýšlí se asistent trenéra Czudka.

Druhým zahraničním hráčem je pak Matt Johnson. USK dokázal během letošní sezony porazit Nymburk, Kolín a Brno. „USK je tým, který si krásně sdílí balón a je velmi aktivní v obraně, což nevonělo Nymburku a absolutně Kolínu,“ vypozoroval Kryštof Vlček. „Věřím, že si mi se na zápas připravíme hlavně v hlavě a budeme plně koncentrovaní. Proti USK si nemůžete dovolit sebemenší výpadek, neboť vás to semele,“ zakončil Kryštof Vlček.

Opavskému týmu bude chybět zraněný Filip Zbránek. Naopak do hry by měl už naskočit Martin Gniadek. Sobotní duel má úvodní rozskok v 17.30 a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.