• BK Opava
  • Novinky
  • Opava míří do Ústí. Čeká nás zkušený soupeř, řekl David Zach

  19. 11. 2023

Opava míří do Ústí. Čeká nás zkušený soupeř, řekl David Zach

Na palubovku ústecké Slunety mají namířeno opavští basketbalisté. Na Slezany čeká nepříjemný protivník, kterému v aktuální tabulce patří třetí příčka. Týmu trenéra Petra Czudka navíc bude chybět zraněný kapitán Jakub Šiřina.

„Hrajeme se soupeřem, který je v těsném závěru za námi. Má za sebou sérii tří porážek, z nichž dvě utrpěl v Alpe Adria Cupu. Určitě se tak bude chtít zpátky vrátit na vítěznou vlnu,“ poznamenal David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

„My se musíme poprat s dalekou cestou a připravit se na soupeře, který má ve svém kádru hned několik velkých individualit,“ podotkl mladý kouč. Jisté je, že opavskému týmu bude chybět kapitán Jakub Šiřina. „Opava rovná se Kuba Šiřina. Kuba Šiřina se rovná Opava. Bude nám hodně chybět. Máme ale široký kádr, musíme se s tím vyrovnat. Přizpůsobit tomu naši hru a porvat se o vítězství,“ podotkl David Zach.

Sluneta má zkušený tým, které se opírá o kvalitní zahraniční hráče. Mezi velké hvězdy patří Ty Nichols a Lamb Autrey. „Oba navíc českou ligu dobře znají. Navíc to vypadá, že se Ústí povedl příchod Rowana,“ zvedl prst opavský trenér. „Pozor si musíme dát i na české hráče. V dobré formě hrají Pecka, Nábělek, Váňa nebo Haiblík,“ řekl David Zach a dodal: „Slabinou soupeře může být jeho užší rotace.“

Nedělní duel začíná v 18 hodin, sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.