21. 10. 2023

Opava na Nymburk nestačila. Diváci přesto tleskali

Na favorizovaný Nymburk opavští basketbalisté tentokrát nevyzráli. Ve výborné atmosféře prohráli 85:98. Opavský celek přitom do utkání skvěle vstoupil, bohužel v dalším průběhu měli navrch hosté a zaslouženě zvítězili.

V Opavě se hrál už v první čtvrtině dobrý basketbal. Skóre otevřel Puršl, o první trojku se postaral Švandrlík. Slezané v jednu chvílí vedli 15:5. Jenomže Středočeši dokázali v závěru úvodní desetiminutovky náskok opavského výběru stáhnout. Po první čtvrtině vedl výběr trenéra Petra Czudka 25:24.

Vstup do druhého hracího období patřil Nymburku. Kříž ho poslal do vedení. Za domácí kontroval Puršl. Byl to právě opavský pivot, který po nahrávce Kouřila dotáhl Slezany na jeden bod. Bohužel pak si vzali slovo Tůma se Svejcarem, kteří trojkami upravili na sedmibodový rozdíl a Petr Czudek si vzal time.

Středočeši se rozjeli. Svejcar dal trojku s faulem a náskok favorita narůstal. Opavě odešla na začátku druhého poločasu střelba a vedení Středočechů narůstalo. V polovině třetí desetiminutovky Opavští mírně náskok stáhli. Jenomže vzápětí jim vzal výkon z plachet trojkou Kříž. Nymburk v klidu dotáhl utkání do vítězného konce.

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 85:98 (25:24, 44:55, 59:77)

Body: Šiřina 20, Puršl 18, Slavik 16, Pecháček 9, Švandrlík 6, Farský 5, Kouřil 5, Mokráň 3, Gniadek 2, Jurečka 1 - Bohačík 24, Kříž 18, Svejcar 15, Mathon 13, Sehnal 9, Collins 7, Bell III 4, Tůma 3, Rylich 3, Kovář 2.

Rozhodčí: Vyklický, Vošahlík, Dombrovský. TH: 22/30:25/32. Dvojky: 28/63:31/61. Trojky: 7/30:11/24. Doskoky: 34:38. Fauly: 31:31. Diváci: 2380.