22. 11. 2018

Opava na potřebné vítězství dosáhla

Tohle vítězství potřebovali. Opavští basketbalisté na domácí palubovce zvládli derby s ostravskou Novou hutí. Vyhráli 95:79.

Čekalo se, co s oslabeným týmem Opavy udělá úterní výjezd do německého Bonnu. Úvod domácí vyšel, brzy si vypracovali náskok. „Začali jsme dobře. Potřebovali jsme se uklidnit, a to se nám povedlo,“ pochvaloval si domácí křídelník Jakub Slavík.

Ve druhé čtvrtině ale Ostrava zapla, náskok vymazala a podařilo se jí vyrovnat. „Trenér nás nabádal k tomu, ať nepanikaříme, ať jsme trpěliví, jeho slova jsme si vzali k srdci,“ pokračoval nejlepší hráč zápasu. Opavští přidali, opět svému protivníkovi odskočili. Po Gniadkově koši s faulem to bylo 41:32.

„Získávali jsme půdu pod nohami, druhý poločas, který nám v poslední době příliš nevycházel, jsme zvládli s přehledem,“ pochvaloval si mladý basketbalista, který se po přestávce blýskl dvěma trojkami v řadě. „Dostávám hodně minut, začal jsem si věřit, to se odráží do hry,“ usmíval se Jakub Slavík. „Teď máme před sebou reprezentační přestávku. Doplníme síly, nabereme formu a bude to lepší a lepší,“ je optimistou.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – NH Ostrava 95:79 (23:14, 41:34, 70:52)

Body: Kvapil 16, Gniadek 14, Slavík 13, Jurečka a Šiřina 12, Klečka 11, Švandrlík 7, Bukovjan a Kouřil 5 – Alleyn 22, Zaharijevic 12, Stanojevič 11, Smith 10, Bažant a P. Bohačík 6, Svoboda 4, Choleva a Nábělek 3, Boggs 2. Rozhodčí: Hošek, Jedlička, Kučírek. Fauly: 20:24. TH: 22/16:17/10. Trojky: 9:9. Doskoky: 43:34. Diváci: 627. Nejlepší hráč: Jakub Slavík.