17. 12. 2016

Opava na výhru v Praze nedosáhla

Vypadalo to, že Opava v Praze prolomí černou sérii venkovních zápasů. Jenomže dobře rozehraný zápas ztratila ve čtvrté čtvrtině.

Vypadalo to, že Opava v Praze prolomí černou sérii venkovních zápasů. Jenomže dobře rozehraný zápas ztratila ve čtvrté čtvrtině.

První čtvrtina Opavským nevyšla podle představ. „Nehráli jsme v první čtvrtině dobře. Bohužel dostali jsme do pohody Bohačíka, který dal osm lehkých bodů, což se ukázalo pro další vývoj zápasu jako velmi důležité. Proměňoval těžké střely a byl pro domácí klíčový,“ řekl Petr Czudek.

Druhá desetiminutovka přinesla obrat v opavské hře. Pražané místy nevěděli, co hrát a výsledkem toho bylo, že za deset minut dali pouze devět bodů. „Hra byla podle našich představ. Hráli jsme agresivně, dobře v obraně. Výsledek jsme otočili a začali si budovat náskok,“ pokračoval trenér.

Ve třetí čtvrtině pokračovala Opava v dobrém výkonu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se dění na palubovce mělo změnit. „Ve čtvrté čtvrtině udělal domácí trenér tah, který mu vyšel. Bohužel nám nebylo souzeno vyhrát. Náš výkon ale špatný nebyl,“ uzavřel Petr Czudek.

USK Praha - BK Opava 81:69 (22:16, 28:35, 51:61)

Body: Bohačík 33, Mareš 13, Štěrba 12, Grunt 9, Madsen a Feštr 5, Šafarčík 3, Petružela 1 - Gniadek a Šiřina 15, Kouřil 11, Cvek a Zbránek 7, Blažek a Kvapil 6, Dragoun 2. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Kučírek. Fauly: 25:36. TH: 36/45:13/19. Dvojky: 15/19:25/56. Trojky: 5/24:2/13. Doskoky: 42:26. Pět chyb: 37. Madsen, 40. Šafarčík - 29. Kvapil, 37. Gniadek, 40. Cvek, 40. Zbránek.