24. 08. 2021

Opava nasadila proti Brnu Mattiase Markussona

Stačil mu jeden trénink a už lítal po opavské palubovce. Řeč je o švédské posile BK Opava Mattiasi Markussonovi. Proti Brnu se uvedl velmi dobře. Na vítězství 86:49 se podílel jedenácti body a jedenácti doskoky.

To vše zvládl za třiadvacet minut. Na opavské hře byla vidět lehkost. Další minuty si připsal navrátilec z dlouhé marodky Radim Klečka a opět ukázal, že bude hodně platný, stejně jako Radovan Kouřil si přispal do statistik tři trojky. Na dvě mu přihrával mladíček Kryštof Kavan, vnuk jedné z velkých postav BK Opava Dušana Štěničky.

„Mattias nastoupil do hry po jednom tréninku. Ukázal, v čem by měla být jeho síla a jak bychom ho mohli využít,“ řekl k nové akvizici opavský kouč. „Výhra vždy potěší. Jsem rád, s jakou energií jsme zápas odehráli. Zatím to vypadá dobře, uvidíme, jaké má náš týmy limity a kam se můžeme posunout jak v obraně, tak útoku,“ řekl ještě Petr Czudek.

Nyní čeká na Opavu pořádná prověrka. Ve čtvrtek a v pátek se představí na mezinárodním turnaji v polské Wroclavi, kde se utká s domácím týmem a celkem Enea Zastal BC Zielona Góra. „Vážíme si pozvání na tento turnaj. Bude to pro nás tvrdá prověrka,“ uzavřel Petr Czudek.

BK Opava – Basket Brno 86:49 (27:11, 46:24, 67:36)

Body: Kvapil 16, Slavík 14, Kouřil 12, Klečka, Markusson po 11, Gniadek 6, Dragoun, Páleník po 5, Zbránek, Jurečka, Šiřina po 2 - Marko 11, Bálint 9, Nečas 8, Pulpán, Körner, Mckelson po 6, Puršl 3.