• Opava nasázela svému regionálnímu rivalovi 111 bodů

16. 12. 2017

Opava nasázela svému regionálnímu rivalovi 111 bodů

Ani předvánoční doba neodradila diváky od návštěvy derby mez Opavou a Ostravou.

Ani předvánoční doba neodradila diváky od návštěvy derby mez Opavou a Ostravou. První poločas byl vyrovnaný, poté domácí bodově odskočili a závěr se již nesl v exhibičním nádechu. Opava zvítězila 111:78.

První čtvrtinu dirigoval Radovan Kouřil, jehož přihrávky pod košem přesně nalézaly spoluhráče. Přesnou ruku zpoza tříbodové hranice pak ukázal Luděk Jurečka. Několikabodový náskok ještě Ostravští dokázali stáhnout a na chvíli i vedli, po první čtvrtině na světelné tabuli svítilo skóre 25:19.

Druhá čtvrtina vyšla Radimu Klečkovi, hlavně díky jeho bodovému přídělu domácí svému soupeři odskočili až na rozdíl deseti bodů. Za hosty odpověděli za tři body Stanojevič a Blagojevič. Vyrovnaný stav se držel až do poločasové přestávky, kdy do šaten šli s tříbodovým vedením domácí - 47:44.

Ve třetí desetiminutovce to začalo na palubovce jiskřit. Dvakrát dostala technickou chybu lavička hostí. Po druhé z nich třikrát proměnil z hranice trestného hodu Jakub Šiřina, Opava svého soupeře přitlačila a skóre začalo narůstat ve prospěch domácích. Poslední čtvrtina měla jasný průběh, svěřenci Dušana Medveckého začali chybovat. Trojka Vaška Bujnocha znamenala pokoření stobodové hranice, načež svěřenci trenéra Petra Czudka přidali ještě dalších 11 bodů a zvítězili v poměru 111:78.

BK Opava – NH Ostrava 111:78 (25:19, 47:44, 75:58)

Body: Klečka 25, Bujnoch 20, Šiřina 19, Kvapil 13, Jurečka 12, Gniadek 8, Slavík 6, Bukovjan a Kouřil 4 – Woods 16, Stanojevič 14, Stojačič 11, Blagojevič 10, Bohačík 8, M. Medvecký a Payne 7, Klímek 5. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Karafiát. Chyby: 24:23. TH: 20/24:22/31. Trojky: 9/24:6/22. Doskoky: 40:31. 5 chyb: 40. Blagojevič. Nejlepší hráč: Miroslav Kvapil.