24. 04. 2019

Opava nedala Děčínu šanci

Basketbalisté Opavy se nadechli. Na domácí palubovce prokázali svou sílu.

Basketbalisté Opavy se nadechli. Na domácí palubovce prokázali svou sílu. Děčínským Válečníkům toho moc nedovolili. Slezané vyhráli 89:68.

Opava měla skvělý začátek. První koš dal sice hostující Ježek, ale to bylo poprvé a naposled, co Válečníci vedli. Czudkovi chlapci bojovali, rvali se o každý balon a jejich vedení narůstalo. „Přesně tak musíme hrát. Pokud na tento výkon navážeme i zítra, nebojím se o nás,“ podoktl Rosťa Dragoun.

Čekalo se, co předvede největší hvězda Severočechů Lamb Autrey. Do zápasu se nedostal, první koš si připsal až ve druhém poločase. „Nedostal se do hry, to jme chtěli,“ pochvaloval si Dragoun. Dalo se říci, že po úvodních dvaceti minutách bylo rozhodnuto. „To bych neřekl. Děčín hraje pořád, to jsme si dobře uvědomovali,“ pokračoval basketbalista, který strávil na palubovce dvaadvacet minut.

Čtvrtý zápas je na programu zítra se začátkem v 18 hodin. „Moc bychom si přáli, aby opět přišlo hodně diváků. Dnes byli naši fanoušci skvělí, pomohli nám,“ usmíval se spokojený Rosťa Dragoun.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Děčín 89:68 (27:16, 47:29, 69:47)

Body: Gniadek 18, Zbránek 17, Bujnoch 16, Švandrlík 13, Klečka 10, Kouřil 7, Jurečka 6, Kvapil 2 - Carlson 13, Feštr, Ježek 8, Krakovič po 8, Kroutil 7, Landa, Šiška po 6, Žikla 5, Pomikálek 4, Autrey 3. Rozhodčí: Matějek, Vondráček, Kučírek. TH: 24/19:18/8. Trojky: 12:6. Doskoky: 45:30. Fauly: 24:22. Diváci: 790.