16. 10. 2019

Opava nedala Maďarům šanci

Vstup do Alpe Adria cupu opavskému týmu vyšel.

Vstup do Alpe Adria cupu opavskému týmu vyšel. Slezané na domácí palubovce porazili maďarský celek Egis Körmend 116:56.

Opava nastoupila do zápasu bez tří hráčů základní rotace, a to Klečky, Zbránka, Bujnocha a Bratčenkova. Do vedení ji poslal hned v úvodu trojkou Gniadek. Mladý celek Maďarů ale kousal. Držela ho střelba z dálky a zprvu nepovolil domácím žádný trhák. Po druhé trojce v řadě v podání Takácse dokonce vedli 9:10. Slezané ale měli vedení brzy zpět. Štěpánek zvyšoval na 18:14, a když si došel Kvapil pro koš s faulem, svítil na ukazateli skóre stav 21:14. Po šestkách Bukovjana už to bylo 25:14.

Ve druhé čtvrtině měla Opava jasně navrch. Hodně vidět byly mladé pušky. Kurečka si došel pro koš s faulem – 38:17. Tým trenéra Petra Czudka celý zápas kontroval, hrál si svou hru a Maďarům toho moc nedovoloval. V poločase to bylo 61:29 a první pohárové vítězství vlastně doma.

Fotografie z utkání

BK Opava – Egis Körmend 116:56 (25:16, 61:29, 85:41)

Body: Štěpánek 17, Kvapil 16, Šiřina 15, Slavík 14, Gniadek 13, Švandrlík 11, Bukovjan 9, Dragoun a Kurečka 8, Jurečka 5 – Takács 19, Filipovic 16, Ralf 9, Érsek 5, Kelechi 3, B. Kiss a Habel 2. Rozhodčí: Karafiát, Dombrovský, Melichárek.TH: 16/23:8/14. Trojky: 10:8. Doskoky: 41:28. Fauly: 19:22. Diváci: 833.