04. 11. 2021

Opava nenašla recept na ruskou defenzivu

Basketbalistům Opavy další vystoupení ve FIBA Europe Cupu nevyšlo. Svěřenci trenéra Petra Czudka doma přivítali ruský Perm, který je favoritem opavské skupiny.

A to se také potvrdilo. Slezané po celý průběh utkání neúspěšně dotahovali a nakonec Rusům podlehli

Úvod zápasu byl na body hodně hubený, v prvních třech minutách se prosadil akorát přesnou trojkou Švandrlík. Perm se dlouho neuměl odlepit od nuly, třemi trestnými body navíc trestal Šiřina a bylo to 6:0. Pak se ale Rusové rozjeli, a udělali desetibodovou šňůru, kterou utnul až Kouřil. Hosté ale byli při chuti, jejich vedení narostlo už na deset bodů. Patnáct sekund před koncem první čtvrtiny sice kontroval trojkou Šiřina, na druhé straně ale s klaksonem přišla stejná odpověď a bylo to 11:21.

V prvních minutách druhé čtvrtiny sice hosté ještě svůj náskok navýšili, pak si vzal slovo Kouřil. Ten nejprve zaznamenal trojku, poté ještě využil špatné rozehrávky Permu a snížil na 21:29, což hosty donutilo k timeoutu. Perm však znovu utáhl šrouby a odskočil až na patnáct bodů. Do kabin se nakonec odcházelo za stavu 30:43.

Po změně stran se hosté snažili několikrát nadechnout k rozhodujícímu trháku, to se jim ale naštěstí nedařilo, bodový rozdíl se i nadále pohyboval mezi dvanácti až patnácti body. Domácí nedokázali schopní stlačit rozdíl pod deset bodů, naopak kdykoliv to hosté potřebovali, přilétla z jejich rukou přesná střela za tři body.

V závěrečné části hry ruský celek žádné drama nepřipustil, vedení Permu bylo brzy dvacetibodové. V dalších minutách už bylo jasné, že je o vítězi rozhodnuto a víceméně nic dramatického už se nestalo. Opava Permu podlehla 63:82.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Parma-Parimatch 63:82 (11:21, 30:43, 48:63)

Body: Kouřil 20, Gniadek 10, Šiřina 9, Slavík 6, Švandrlík 6, Markusson 5, Páleník 4, Kavan 2, Mička 1 - Hill 15, Zabelin 12, Zhmako 11, Parakhouski 9, Zukauskas 8, Ponitka 7, Juskevicius 5, Mejeris 4, Voronov 3, Bulanov 3, Platunov 3, Sheiko 2.

Rozhodčí: Velikov, Stoica, Jankowski. TH: 14/22:15/19. Trojky: 7:11. Doskoky: 37:38. Fauly: 20:23. Diváci: 584.