09. 03. 2022

Opava nestačila na Brno, v tabulce je třetí

Domácí utkání s Brnem opavským basketbalistům nevyšlo. V přímém souboji o druhé místo prohráli 74:87. Připsali si tak třetí porážku v řadě.

Skoro dvě minuty se čekalo v Opavě na první body. Ty nakonec trefil Mickelson. Opava odpověděla Markussonem. Nicméně to byli Brněnští, kdo měl v úvodu navrch. Brzy vedli 11:5. Opavští odpověděli trojkou Zbránka. Jenomže Mishuda dal další trojku a hosté drželi vedení 19:10. Domácímu týmu nešla podle představ střelba. To na druhé straně se z perimetru trefil Marko a Brno první desetiminutovku vyhrálo 24:16.

Za Brno zapsal v úvodu druhé čtvrtiny pět bodů Bálínt. Slezané si pomohli trojkou Gniadka, který vzápětí vybojoval balon a Šiřina snížil na 28:31. Na palubovce to začalo jiskřit. Opavským se díky trojce Slavíka podařilo snížit na rozdíl čtyř bodů. V 17. minutě snižoval Markusson na rozdíl dvou bodů 35:37. Po trojce Švandrlíka to bylo o bod – 38:39. A když Švandrlík dopíchl střelu Jurečky, bylo to 40:40.

Poslední slovo v první půli měl ale hostující Djuricic, který upravil trojkou s klaksonem na 40:43. Skóre druhého poločasu otevřel Gniadek, Brno odpovědělo košem Puršla. Jinak ale diváci žádný střelecký koncert neviděli. Ve 26. minutě proměnil Půlpan dvě šestky – 43:51. Po trojce Mishuly vedli hosté o deset. Po další trojce, tentokrát z ruky Půlpana to bylo 46:58. V posledních vteřinách třetího hracího období dala Opava čtyři body, na které odpověděl trojkou Marko. Závěrečné slovo měl ale Gniadek – 55:64.

Ve čtvrté části Brno vedení navýšilo a s druhým týmem tabulky to nevypadalo dobře. Navíc při útoku se zranil Dragoun. Opavě se nedařilo téměř vůbec nic a Brno si odvezlo zasloužené vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 74:87 (16:24, 40:43, 55:64)

Body: Gniadek 18, Šiřina 16, Švandrlík 11, Markusson 7, Kouřil 6, Zbránek 6, Dragoun 4, Slavík 3, Klečka 2, Jurečka 1 - Bálint 16, Mickelson 16, Mishula 13, Půlpán 12, Puršl 11, Marko 9, Djuricic 8, Körner 2.

Rozhodčí: Hruša, Pokorný, Karafiát. TH: 15/17:11/16. Trojky: 5:10. Doskoky: 30:42. Fauly: 20:22. Diváci: 552.