• BK Opava
  • Novinky
  • Opava nestačila na Sokol. Klukům nešla upřít snaha, řekl trenér Ihring

  18. 02. 2024

Opava nestačila na Sokol. Klukům nešla upřít snaha, řekl trenér Ihring

Na basketbalisty opavského béčka čekal druhý zápas v nadstavbě. Do slezské metropole zavítal Sokol pražský. Domácím mladíkům nešla upřít snaha, nakonec ale se zkušenějším protivníkem prohráli 73:83.

„Věděli jsme, že do Opavy přijede zkušený tým, které nás i věkově převyšoval. Navíc měl v sestavě Ondru Kohouta, který hrál nejvyšší soutěž za Prostějov a Pardubice. My jsme chtěli nabídnout týmový výkon a bojovnost,“ začal s pozápasovým komentářem trenér Kamil Ihring, který vedl opavský tým jako hlavní trenér. „Od úvodního rozskoku jsme tahali za kratší konec. Přestože jsme se několikrát dotáhli bodově na soupeře, nedokázali jsme přes něj jít. Bohužel, když se nám podařilo ubránit zkušené podkošové hráče hostí, zaúřadovali střelci Sokolů z dlouhé vzdálenosti,“ popsal hlavní důvody pátečního nezdaru opavský trenér.

Opavským nešla upřít snaha. „Klukům se nedá upřít snaha, bohužel to ale na zkušeného soupeře nestačilo. Pozitivem je už několikátý velmi slušný výkon devatenáctiletého Jáchyma Henzla, který úspěšně zaskakuje na pozici lídra týmu za Kryštofa Kavana. Taky si ceníme vysoké návštěvy našich fanoušků na zápase a věřím, že jim v dalších domácích utkáních s Jindřichovým Hradcem a Litoměřicemi přineseme výhru,“ uzavřel Kamil Ihring.

 

BK Opava "B" - Sokol Pražský 73:83 (18:23, 37:43, 56:62)

Body: Jiří Štěpánek 17, Henzl 16, Š. Kurečka 11, Pavelek 8, Scholz 8, E. Myšák 5, Czudek 3, Motyčka 3, Kadaňka 2 - Kohout 23, Jurman 19, Brix 11, Zach 10, Šop 8, Jan Štěpánek 6, Brůha 2, Barac 1, Hartig 1, Kohout 1, Lilele 1.

Rozhodčí: Zatloukal, Holubek. TH: 18/9:32/18. Trojky: 8:13. Doskoky: 43:48. Fauly: 27:23. Diváci: 302.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.