28. 12. 2017

Opava neuspěla ve Svitavách

Bohužel ve Svitavách jsme utrpěli porážku. Náš tým se snažil, jenomže mu nevyšla třetí čtvrtina, která určila ráz zápasu.

Bohužel ve Svitavách jsme utrpěli porážku. Náš tým se snažil, jenomže mu nevyšla třetí čtvrtina, která určila ráz zápasu.

 

Trenér Petr Czudek měl před utkáním vrásky na čele. „Neodcestovali jsme v kompletním složení, což se naší hře projevilo,“ přiznal kouč. Chyběli Martin Gniadek s Radimem Klečkou, oba klíčoví borci. „Lékaři nedoporučovali start Jakubu Šiřinovi, ten ale na vlastní pěst nastoupil, ukázal se jako správný kapitán,“ smekl trenér před svým klíčovým hráčem.

Opava i v okleštěné sestavě nezačala špatně a v prvním poločase dokonce  vedla. „Hráli jsme chytře a účelně, podle našich představ,“ pochvaloval si Petr Czudek.

Jenomže přišla třetí desetiminutovka. Jak se nakonec ukázalo, v té se lámal chleba. „Domácí mají třetí čtvrtiny výborné. I proti nám to potvrdili. Padlo jim několik trojek. I přesto jsme s nimi drželi krok, bohužel pak už nám došly síly,“ dodal trenér BK Opava.

 

Svitavy – BK Opava 89:76 (23:23, 41:40, 66:60)

Body Opavy: Zbránek 22, Bujnoch 15, Kvapil 14, Šiřina 7, Dragoun 6, Kouřil 5, Bukovjan, Jurečka po 3, Slavík 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.