14. 12. 2022

Opava nezvládla derby s Ostravou

Dohrávka pátého kola basketbalové Kooperativy NBL nedopadla pro opavské basketbalisty dobře. Opavští na domácí palubovce prohráli s ostravskou Novou hutí 83:92.

Opava nastoupila do zápasu bez svých stěžejních pivotů Mokráně a Bassetta. V základní pětce se tak objevil Jan Mička. Domácí díky Šiřinovi se Zbránkem vedli 4:0. Za Ostravu kontroval trojkou Radukič. V 5. minutě šli hosté poprvé do vedení. Pro koš s faulem si došel Mathon – 8:10. Po hezké akci, kterou rozjel Šiřina, snižoval Slavík na 9:11. Ostrava šla až do sedmibodového trháku. Na ten odpověděl trojkou Farský a vzápětí přidal další – 19:22. A když se trefil Kouřil, bylo to 21:22. První desetiminutovku vyhráli hosté 24:23.

Na začátku druhé čtvrtiny vybojoval Farský balon a vrátil svému týmu vedení. Po trojce Slavíka svítil na ukazateli skóre stav 30:29. Další trojku trefil Kouřil – 33:29. Následovala hluchá pasáž, kdy se skóre neměnilo. Tedy až na jednu proměněnou šestku Belikova. Ve 14. minutě se trefil z perimetru Slavík, navíc byl faulován. Bohužel šestku neproměnil. Ostrava kontrovala třemi body Šmída. Na druhé straně ztratil balon Kouřil a Radukič stáhl vedení Opavy na jeden bod – 41:40.

Skóre druhého poločasu otevřel Zbránek a když se z trojkové čáry trefil Slavík, vypadalo to, že Opavští nasazují k trháku. Realita byla jiná. Stačila chvilka a Nová huť vedla. Radukič proměnil koš s faulem – 52:55. Koš s faulem byl k vidění i na druhé straně a to díky Mičkovi. Nicméně byla to Ostrava, kdo si držel menší náskok. V jednu chvíli to bylo už o sedm. Po koši Mathona bylo ještě hůře. Jenomže trojku dal i Majerčák. Po trojce Belikova to s favoritem vypadalo hodně špatně.

Opava vstoupila do čtvrté desetiminutovky dvěma trojkami. Šlo ale o chvilkový záchvěv. Po trojce Morgana vedli hosté 81:69 a vítězství si vzít již nenechali.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - NH Ostrava 83:92 (23:24, 47:44, 63:73)

Body: Slavík 17, Kouřil 13, Švandrlík 10, Farský 8, Mička 8, Šiřina 7, Zbránek 6, Jurečka 6, Kvapil 5, Dragoun 3 - Morgan 20, Radukič 19, Mathon 17, Majerčák 15, Belikov 11, Šmíd 8, Svoboda 2.

Rozhodčí: Matějek, Kurz, Petrák. TH: 6/18:19/23. Trojky: 11/31:9/23. Doskoky: 40:43. Fauly: 22:22. Diváci: 820.