• BK Opava
  • Novinky
  • Opava obrala ústeckou Slunetu. Radovan Kouřil dal sedm trojek

  19. 11. 2023

Opava obrala ústeckou Slunetu. Radovan Kouřil dal sedm trojek

Tomu se říká paráda. Naši kluci skvěle zvládli utkání na palubovce ústecké Slunety. Opava vyhrála 96:91.

Trenér Petr Czudek nemohl nasadit zraněného Jakuba Šiřinu, nicméně po dlouhé pauze se vrátil Filip Zbránek. Hrdinou duelu byl rozehrávač Radovan Kouřil, který zaznamenal jednatřicet bodů.

Opava hrála dobře od samého začátku. Ihned Slunetu srazila střelami z dálky. „Pomohli jsme si v obranně tím, že jsme zalezli do zóny. Nechtěli jsme hrát s Ústím hrát hned na začátku otevřený basketbal,“ řekl Petr Czudek. „Začátek nám vyšel velmi dobře po taktické stránce,“ byl spokojený trenér.

Opavští si už v první čtvrtině vytvořili v jednu chvíli dvouciferný náskok. Výborně do nedělního duelu vstoupil Luděk Jurečka, který použil svou silnou zbraň, a to střelbu z dálky. „Škoda, že jsme ve druhé čtvrtině vyrobili několik chyb. Mohli jsme jít do šaten s daleko vyšším vedením,“ řekl ještě k prvnímu poločasu trenér BK Opava.

Po přestávce se snažila Sluneta co nejrychleji vrátit do zápasu. „Bylo jasné, že domácí budou chtít s výsledkem něco udělat. To se také stalo. Ve druhém poločase se k výbornému výkonu rozehráli Nichols a Autrey. Je vidět, že jsou to nadstandardní hráči. Dobře jim sekundoval Váňa,“ uvedl Petr Czudek.

Ve čtvrté čtvrtině stáhl vedení Opavy trojkou na tři body Autrey. Úřadující mistr ale obrat nepřipustil. Dvěma těžkými trojkami ho podržel Kouřil. „Celý tým hrál dobře. Musím ale vyzdvihnout Radovana Kouřila, který zvedl prapor za zraněného Kubu Šiřinu,“ zakončil Petr Czudek.

 

Sluneta Ústí nad Labem – BK Opava 91:96 (19:26, 45:56, 65:71)

Body: Nichols 22, Autrey 21, Váňa 15, Pecka 12, Johnson 10, Nábělek 7, Karlovský 2, Rowan 2 - Kouřil 31, Jurečka 11, Puršl 11, Farský 10, Pecháček 9, Zbránek 7, Mokráň 6, Švandrlík 6, Slavík 5.

Rozhodčí: Baloun, Pokorný, Melichárek. TH: 17/19:13/21. Trojky: 10:17. Doskoky: 41:43. Fauly: 22:18. Diváci: 1 210.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.