16. 04. 2016

Opava odvrátila první mečbol

Skvělým výkonem se v sobotu ve třetím čtvrtfinále blýskli opavští basketbalisté.

Skvělým výkonem se v sobotu ve třetím čtvrtfinále blýskli opavští basketbalisté. Pardubickou Beksu porazili a vynutili si čtvrtý zápas.

Domácí na rozdíl od dvou předešlých duelů vstoupili do zápasu dobře. Hráli koncentrovaně a začali si vytvářet náskok, k dobrému výkonu se začal rozehrávat Zbránek. Beksa v jejím závěru Wallem vedení stáhla na dva body, ale proti byl Lyčka, který dal trojku a následně i Zbránek. „Na rozdíl od dvou předchozích zápasů jsme vstoupili do utkání dobře, to nám dalo energii, hráli jsme dobrý basket,“ pochvaloval si trenér Petr Czudek.

Ve druhém čtvrtině měla Opava stále navrch, ale Pardubice jí do většího trháku nepustily. Rozstřílel se jim Kotas, který jim dokonce na chvilku zařídil vedení. V poločase drželi domácí tříbodové vedení.

Po přestávce na chvíli Opavě zvlhl střelecký prach. V kritických okamžicích ale vzali zodpovědnost na svá bedra Zbránek s Dragounem, kteří si došli pro koše s fauly. „Jeden z důležitých momentů utkání. Potřebovali jsme, aby někdo vzal zodpovědnost na sebe,“ řekl domácí trenér.

Na začátku čtvrté desetiminutovky se podařilo hostům výsledkem otočit, Opava ale zabrala, Beksa poměrně rychle nabrala pět faulů a toho domácí využili. Navíc se jim dobře dařilo bránit Autryho. Když Slezané utekli na osm bodů, bylo jasné, že série nekončí. „Konečně jsme dokázali energii od skvělých diváků přetavit ve svůj prospěch. Máme jedno vítězství, ale stále stojíme nad propastí,“ zakončil Petr Czudek.

BK Opava – BK JIP Pardubice 83:74 (26:19, 44:41, 62:60)

Body: Zbránek 17, Šiřina 14, Gniadek 12, Lyčka 10, Dragoun a Jurečka 8, Cvek 6, Vlček 5, Kramný 3 – Kotas 20, Švrdlík 13, Autrey 11, Pandula 9, Wall a Nečas 8, Příhonský 3, Půlpan 2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Nejezchleb. Fauly: 21:23. TH: 13/18:12/20. Dvojky: 20/35:22/49. Trojky: 10/28:6/18. Doskoky: 34:35. 5 chyb: 37. Švrdlík, Nečas. Diváků: 2 149. Nejlepší hráč: Filip Zbránek.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.