03. 05. 2022

Opava opět famózní, má druhý skalp Brna

Další super představení předvedli opavští basketbalisté. Před nejvyšší diváckou návštěvou sezony porazili Brno 83:78 a druhé semifinále se stalo jejich kořistí.

Od prvních vteřin druhého zápasu bylo vidět, že Brno bude více pozornosti věnovat Gumbsovi. Skóre otevřel Markusson, za hosty srovnával Krakovič poté, co si sám doskočil neúspěšný trojkový pokus. Opavští díky dvěma trojkám Gniadka odskočili na 10:4. Brzy bylo ale vše jinak. Mishula trojkou stáhl vedení na tři body a Mickelson dokonce srovnal. Opava zareagovala Kouřilem, který dal koš s faulem. Domácí nakonec úvodní desetiminutovku vyhráli 24:17.

Ve druhé desetiminutovce utekli domácí na jedenáct bodů, po úspěšném Gniadkově zakončení to bylo 35:24. Opavě sice nešel opět doskok, nicméně v 15. minutě zvyšoval Gniadek trojkou na 40:27. Trojkou kontroval na druhé straně Nečas – 40:30. Když se trefil z perimetru Gumbs, bylo to 45:30. Brno odpovědělo trojkou Puršla. V poločase byl stav 51:41.

Skóre druhého poločasu otevřel Marko. Opava ale brzy vedla o jedenáct bodů, když se prosadil z trojkového oblouku Gumbs. Dobře hrající Gniadek brzy přidal další dva body. Následně z perimetru odpověděl na trojku Marka. Po krátké pasáži, kdy to ani jednomu z týmů nepadalo, přišel koš s faulem v podání Körnera – 61:51. Brnu se díky Mishulovi podařilo snížit na rozdíl šesti bodů. Opavské opět podržel trojkou Gumbs – 67:58.

Ve čtvrté desetiminutovce se snažilo Brno s výsledkem něco udělat. Po Nečasově dopíchnutí to bylo o sedm a domácí kouč Czudek si vzal time. Opava dala trojku Gumbsem, na druhé straně stejnou položku zapsal Bálint. Hosté se sice přiblížili na sedm bodů, Opavští ale díky Slavíkovi natáhli vedení opět na deset bodů. Slezané si pak závěr zkušeně pohlídali a mohli slavit druhé vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 83:78 (24:17, 51:41, 67:58)

Body: Gniadek 20, Gumbs 19, Markusson 18, Kouřil 10, Šiřina 6, Slavík 5, Jurečka 3, Zbránek 2 - Mickelson 16, Mishula 12, Marko 11, Bálint 10, Kömer 10, Nečas 7, Puršl 7, Krakovič 5.

Rozhodčí: Vyklický, Blahout, Kapaňa. TH: 17/25:11/12. Trojky: 10/31:11/31. Doskoky: 46:39. Fauly: 20:24. Diváci: 1822. Stav série: 2:0.