• BK Opava
  • Novinky
  • Opava opět proti Děčínu. Základem k úspěchu je týmový výkon, řekl David Zach

  02. 02. 2024

Opava opět proti Děčínu. Základem k úspěchu je týmový výkon, řekl David Zach

Do nadstavbové skupiny vstoupí opavští basketbalisté sobotním duelem s děčínskými Válečníky. Oba soupeři na sebe v letošním ročníku už dvakrát narazili. Vždy byla úspěšná Opava.

Děčín porazil v základní části doma Nymburk, od té doby si zapsal tři ligové porážky. „O to více budou chtít u nás uspět,“ míní opavský asistent David Zach.

Opavští naposledy hráli s Válečníky v Mardelovce 20. ledna a vyhráli 81:78. „Z posledního zápasu musíme vycházet. Zvládli jsme ho. Byli jsme na něj připraveni, věci z tréninku nám pomohly, třeba clona na míč z hlediska útoku,“ poznamenal mladý kouč. Děčín je znám svou tvrdou hrou. „Musíme rychle přistupovat k hráčům, nesmíme jim nechat kousek prostoru. Walton se Svobodou jsou velmi nebezpeční, stačí chvilka a jsou na druhé straně,“ upozorňuje David Zach.

„Čeká nás hodně fyzický basketbal, na to se musíme připravit. Očekáváme boj o každý milimetr palubovky,“ konstatuje asistent trenéra Petra Czudka. V Děčíně v opavské sestavě nechyběli Marques Townes a Filip Zbránek. Prvně jmenovaný hned po utkání přestoupil do řeckého PAOK Soluň, druhý si v pohárovém duelu s Nymburkem přivodil zranění v obličeji. „Je pravda, že naše sestava bude jiná. Oba hráči nám budou chybět. Ovšem naše vítězství bylo postaveno na kolektivní hře. Základem úspěchu je týmový výkon,“ podotkl David Zach.

Sobotní duel má začátek v 17.30, vstupenky lze zakoupit na TICKETPORTALU, on-line přenos bude na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.