• BK Opava
  • Novinky
  • Opava opět v tréninku, v červnu se bude rvát o titul

  17. 05. 2024

Opava opět v tréninku, v červnu se bude rvát o titul

Po krátké pauze se opavští basketbalisté opět zapojili do tréninkového procesu. Hned šestici hráčů pak čeká v červnu souboj o mistrovský titul, a to v basketbalu 3 na 3.

Velký finálový turnaj se pak odehraje v Praze. Opavští se tak budou rvát o mistrovský titul v této disciplíně. Svěřenci trenéra Petra Czudka začali znovu s tréninkem v pondělí. „Započali jsme nyní tréninkovou část, která končí sedmého června. Jde o kombinaci basketbalu s posilováním,“ přiblížil opavský trenér Petr Czudek.

„Do toho nás čeká několik společenských akcí,“ podotkl kouč BK Opava. Opavský tým jde také darovat krev a absolvuje tradiční akci Ježíškova vnoučata ve Vile Vančurova. „Chceme se potkat ještě s Charitou Opava,“ plánuje Petr Czudek.

Celý tým také navštíví svého spoluhráče Ivana Trojana. Ten v sále kina Mír předvede sólové monodrama Petra Zelenky nazvané Žáby.

Šestice hráčů Kryštof Kavan, Štěpán Pavelek, Miroslav Kvapil, Filip Zbránek, Jan Švandrlík a Šimon Puršl se představí pod hlavičkou BK Opava v basketbalu 3 na 3. Čekají na ně tři turnaje. Dva v Humpolci a ten finálový je pak na programu 26. a 27. červena v Praze. Tento tým má na starosti Dominik Janoš.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.