• Opava otočila zápas v Kolíně, výhru trefil Šiřina

05. 10. 2022

Opava otočila zápas v Kolíně, výhru trefil Šiřina

Drama se šťastným koncem pro Opavu. Přesně tak to vypadlo ve středu na kolínské palubovce.

Domácí Geosan po třech čtvrtinách držel osmibodové vedení. Nicméně v poslední desetiminutovce ovládli dění na palubovce Slezané. Za nerozhodného stavu vzal zodpovědnost na sebe kapitán Jakub Šiřina trojkou trefil vítězství. Opava vyhrála v Kolíně 80:75.

První poločas naznačil, že v Kolíně bude k vidění vyrovnaný sport. Na konci druhého hrajícího období se pokusili Středočeši o trhák. Utekli na devět bodů. Slezané si vzali time a během chvilky bylo srovnáno. V poločase svítil na ukazateli skóre stav 33:33.

"Hráli jsme agresivně v obraně. Za to musím kluky pochválit. Jen mě mrzí, že nám nešla střelba, přitom pozice jsme měli," řekl k první půli opavský trenér Petr Czudek. "Výborně začal Kuba Mokráň, který hrál lehce a střelecky nás držel," dodal kouč Opavy.

Po přestávce se Kolín opět pokoušel o trhák a docela mu to šlo. "Třetí čtvrtina nám nevyšla. Hodně nás trápil Litevec Džiugas Slavinskas. Měl sice jen padesátiprocentní úspěšnost trestných hodů, ovšem jinak se trefoval výborně," podotkl Petr Czudek.

Čtvrté hrací období patřilo Opavě. Zápas gradoval v samotném závěru. Za nerozhodného stavu se z perimetru trefil kapitán Šiřina a hosté vedli o tři body. Hostující playmaker následně pečetil vítězství svého týmu dvěma šestkami. "Ve čtvrté čtvrtině jsme se rozstříleli. Dali jsme důležité trojky a zápas zvládli. Jako správný kapitán tým podržel v závěru Jakub Šiřina," zakončil Petr Czudek.

Geosan Kolín – BK Opava 75:80 (21:20, 33:33, 57:49)

Body: Slavinskas 31, Číž 13, Šiška 10, Petráš 8, Lošonský 7, Novotný 3, Autrey 3 – Mokráň 23, Šiřina 17, Slavík 9, Zbránek 8, Kouřil 7, Mička 6, Švandrlík 5, Jurečka 3, Kvapil 2.

Rozhodčí: Baloun, Salvetr, Perlík. TH: 13/25:11/16. Trojky: 8:13. Doskoky: 34:35. Fauly: 19:21. Diváci: 612.